Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

USA: aborcja znowu języczkiem u wagi – jeden senator Demokrata za życiem wystarczy!

W amerykańskim Kongresie toczy się walka o zachowanie w przyszłorocznym budżecie tzw. poprawki Hyde’a, która zabrania używania pieniędzy od podatników na finansowanie aborcji. W Izbie Reprezentantów większość mają Demokraci, którzy programowo popierają aborcję. O wyniku tej batalii zadecyduje więc Senat, gdzie rozkład sił politycznych jest dokładnie po połowie (50 na 50). Tak więc wystarczy jeden senator, aby przeważyć szalę. Tym senatorem jest Demokrata pro-life – Joe Manchin, reprezentujący raczej konserwatywny stan – Wirginia Zachodnia.

W środę 21 lipca br. senator z Partii Demokratycznej, Joe Manchin, razem z republikańskim senatorem Rogerem Wickerem złożyli wspólną deklarację do kierownictwa Senackiej Komisji ds. Aborcji wzywając do zachowania poprawki Hyde’a. Jest to ich jednoznaczne opowiedzenie się przeciwko finansowaniu aborcji z pieniędzy amerykańskich podatników. Tego typu deklaracja ze strony demokratycznego senatora Manchina ma olbrzymie znaczenie. Daje bowiem wyraźny sygnał, że będzie on głosował przeciwko zablokowaniu poprawki Hyde’a, lansowanemu przez jego Partię Demokratyczną. Podczas głosowania w Senacie do uzyskania zwyczajnej większości wystarczy jeden przeważający głos, oczywiście o ile pozostali senatorzy zachowają dyscyplinę partyjną.

W deklaracji złożonej przez senatorów Manchina i Wickera czytamy: Ostatnie sondaże pokazują, że prawie 60% Amerykanów sprzeciwia się lub zdecydowanie sprzeciwia się wykorzystywaniu dolarów podatników do wspierania aborcji. Zarówno demokratyczni, jak i republikańscy prezydenci Stanów Zjednoczonych podpisywali się pod poprawką Hyde'a. Została ona przyjęta przez Kongresy, gdzie większość mieli i Demokraci, i Republikanie, a także podtrzymana przez Sąd Najwyższy w 1980 roku. Uchylenie tego postanowienia wyeliminowałoby ponad 40 lat precedensu ponadpartyjnego.

Amerykańscy obrońcy życia prowadzą silny lobbying wspierający poprawkę Hyde’a podkreślając, że jej zablokowanie oznacza zabicie milionów dzieci za pieniądze podatników. Znacząca organizacja obrońców życia – Susan B. Anthony List – wyraziła swoje uznanie i podziękowanie dla senatorów Manchina i Wickera za potwierdzenie silnego ponadpartyjnego poparcia.

- Przez ponad 40 lat, polityka pro-life Hyde'a trzymała podatników z dala od biznesu aborcyjnego. W tym czasie uratowała prawie 2,5 miliona istnień ludzkich. Zmuszanie podatników do współudziału w niszczeniu niewinnego życia poprzez finansowanie aborcji na żądanie aż do urodzenia jest odrażające. Propozycja ustawy przyjętej prze demokratów w Izbie Reprezentantów jest zbyt ekstremalna, aby Senat mógł ją zaaprobować. Oni forsują radykalny program na własne ryzyko polityczne.

Senator Manchin należy do praktycznie już nie istniejącej grupy Demokratycznych polityków opowiadających się za życiem. Jako wieloletni polityk, były gubernator stanu Wirginia Zachodnia i obecnie senator, potrafi sprzeciwić się ustawom, które w swoim sumieniu uważa za złe i pomimo olbrzymiej presji głosować niezależnie. Blokował już wiele ekstremalnych propozycji zmiany prawa lansowanych przez obecnie lewicowych Demokratów. W obecnym układzie stał się języczkiem u wagi, bo przecież wystarczy tylko jeden głos więcej, aby ustawa przeszła lub nie. Walka o życie trwa!

Więcej informacji TUTAJ

 

Źródło: Life News, opracowanie własne – 21 lipca 2021 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag