Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Ostra dyskusja o emotikony pod naciskiem genderowej równości

Emotikony (ang. emoji) to nowe słowo, którym określa się ideogramy złożone z sekwencji znaków typograficznych w celu wyrażania nastroju podczas wymiany informacji w Internecie. Dotychczas stosowano uproszczone znaki graficzne, np. uśmiechnięte, skrzywione lub płaczące buźki, które dla każdego były jednoznaczne i zrozumiałe. Obecnie jednak mają zostać wprowadzone nowe znaczki, co spowodowało dyskusję nad ich neutralnością płciową.

Z okazji Światowego Dnia Emotikonów, który jest obchodzony 17 lipca, na blogu Emojipedia Jeremy Burge zapowiedział wprowadzenie w latach 2021-2022 wielu nowych emotikonów. Wśród zaproponowanych wzorów jest mężczyzna w ciąży!

Jeremy Burge napisał na swoim blogu: - Mężczyzna w ciąży lub osoba w ciąży to są nowe emotikony, które akceptują równość płci oraz przyznają, że dla niektórych mężczyzn transpłciowych i osób niebinarnych ciąża jest możliwa. To jest uzupełnienie do funkcjonującego już emotikonu przedstawiającego kobietę w ciąży.

Kiedy Burge twierdzi, że nowe emotikony coś przyznają, w rzeczywistości zaprzecza prawom biologii. Jest bowiem oczywiste, że w naturze tylko kobiety mogą zajść w ciążę i urodzić dzieci.

Pojawiła się również propozycja alternatywy uwzględniającej równość płci w przypadku emotikonów księżniczki i księcia. Nowy znaczek ma być po prostu osobą z koroną. To wszystko jednak należy do spójnej opcji neutralności pod względem płci, o czym wspomniano na blogu Burge’a. Takie dodatki, jak ta korona, w praktyce oznaczają, że prawie wszystkie emotikony mogą mieć domyślną opcję neutralną pod względem płci.

Pozostało kilka wyjątków, które obecnie stały się przedmiotem ostrych dyskusji. W sprawozdaniu z prac podkomisji Unicode Emoji z 2020 roku napisano: Inne pozycje na liście roboczej są spójnymi opcjami płci dla ciąży i władzy królewskiej – mówi post na blogu, opisując różne, potencjalnie nowe emotikony.

The Spinoff opublikował wywiad Josie Adams z Jennifer Daniel, która pełni rolę kreatywnego dyrektora ds. emotikonów w Google. Neutralność płciowa jest w tym wywiadzie wymieniana jako czynnik motywujący, ale kobiety w ciąży zostały starannie pominięte.

W ciągu ostatnich kilku lat portale społecznościowe odchodziły od męskich emotikonów jako domyślnych. W to miejsce do każdego męskiego emotikonu dodawały żeńskie odpowiedniki (zgodnie z żądaniami walczących feministek). Ale dla Jennifer Daniel, reprezentującej Google, rozwiązanie tego problemu jest o wiele prostsze – czyli zastosowanie neutralności płci. Zamiast szukać znaczka odpowiedniego dla swojej płci, każdy może po prostu kliknąć ten sam emotikon. Daniel postrzega tę zmianę jako sposób na oddzielenie płci od stereotypów. Zamiast szukać pani lekarki, można po prostu poszukać lekarza.

Jednak nie tylko nowe emotikony przeciwstawiają się prawom biologii. Administracja prezydenta Bidena w nowej propozycji budżetu wprowadziła nową terminologię zamieniając określenia matka i ojciec na słowo rodzic.

Zgodnie z zapowiedzią umieszczoną na Emojipedia od początku do połowy 2022 roku nowe emotikony będą dostępne na większości platform, w tym Apple, Twitter i Galaxy. Emotikony mają wyrażać emocje, a tym samym znaki, którymi ludzie się posługują w komunikacji pomiędzy sobą wpływają na ich świadomość i postawę życiową.

 

Źródło: TownHall/ Life News, opracowanie własne – 17 lipca 2021 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag