Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Powiązania Amerykańskiego Kolegium Położników i Ginekologów z biznesem aborcyjnym

American College of Obstetricians and Gynecologists (ACOG), skupiający lekarzy położników i ginekologów, stara się ukrywać swoje głębokie powiązania z biznesem aborcyjnym oraz lobby lansującym stosowanie eugeniki. Ostatnio ACOG aktywnie wywiera presję, aby znieść wymogi bezpieczeństwa dotyczące stosowania pigułki aborcyjnej poza placówkami zapewniającymi stałą opiekę medyczną. Zaktualizowało nawet własne zalecenia, aby nie blokować oczekiwań i biznesu największego dostarczyciela usług aborcyjnych w USA – Planned Parenthood.

Należy jednak zauważyć, że na początku istnienia tej organizacji nie było w jej w celach poparcia dla aborcji. Dopiero w latach 60. XX wieku poparła ona legalizację aborcji na żądanie.

ACOG przedstawia się jako organizacja medyczna, ale obecnie wspiera i służy jako zasłona dla przemysłu aborcyjnego, od którego otrzymuje duże dotacje. Warto zdawać sobie sprawę, że nie jest to bezstronny związek lekarzy ginekologów i położników, ale organizacja mocno powiązana ideologicznie z biznesem aborcyjnym. Na przestrzeni lat wydała ona wiele biuletynów zawierających wskazówki praktyczne i opinie, które popierają i ułatwiają dokonywanie aborcji.

W 2014 roku ACOG opublikowała opinię, w której potwierdzono znaczenie prowadzenia szkoleń w zakresie wykonywania aborcji w celu zwiększenia dostępności do przeszkolonych lekarzy praktykujących aborcję. ACOG zaczęła także finansować Bixby Center for Global Reproductive Health (Centrum Bixby na rzecz Globalnego Zdrowia Reprodukcyjnego), gdzie szkoli się aborcjonistów. Obecnie usilnie się stara, aby rozszerzyć dostęp do pigułki aborcyjnej. Posunąła się nawet do pozwania do sądu amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA). w celu wymuszenia na niej zniesienia długo utrzymywanych wymogów bezpieczeństwa, dotyczących systemów oceny i łagodzenia ryzyka (REMS) podczas pandemii COVID-19.

Jednym z fundatorów ACOG jest Ibis Reproductive Health, które z kolei otrzymuje pieniądze od amerykańskiego producenta tabletek aborcyjnych – Danco Laboratories. Fundatorem ACOG jest także Fundacja Davida i Lucile Packard, inwestora Danco.

Ponadto niedawno ACOG otrzymała 1,4 miliona dolarów od Fundacji Buffetta — fundatora wielu działań proaborcyjnych na całym świecie. Od kilku lat dostaje od tej fundacji setki tysięcy dolarów. Nic dziwnego, gdyż właśnie multimiliarder Buffett był jednym z pierwszych inwestorów Danco.

ACOG została założona w 1951 roku jako Amerykańska Akademia Położnictwa i Ginekologii. Pierwsze rozmowy, aby utworzyć taką organizację lekarzy ginekologów i położników były prowadzone już na początku lat 40. XX wieku i nikt wtedy nie mówił o prawie do aborcji.

Nancy Aries, która jest autorką opracowania na temat ewolucji problematyki aborcji w ACOG, napisała, że ​​w 1959 roku ACOG wydała The Manual of Standards in Obstetric-Gynecologic Practice (Podręcznik Standardów w Praktyce Położniczo-ginekologicznej). W części poświęconej aborcji podano, że „obejmują one tylko te przypadki, w których można racjonalnie przewidywać, że śmierć matki może nastąpić z przyczyn naturalnych na skutek rozwoju ciąży.

W 1960 roku mocno związany z ACOG Alan F. Guttmacher, należący do zarządu Planned Parenthood, a od 1962 roku naczelny prezes, oświadczył w mediach, że komisja powołana przez ACOG rozpoczęła rozpoznanie w celu doprowadzenia do liberalizacji prawa aborcyjnego w USA. W 1961 roku złożono drugi wniosek o powołanie doraźnego Komitetu ds. Aborcji Terapeutycznej. Chodziło o umożliwienie działań ACOG przeciwko modelowemu, amerykańskiemu prawu zakazującemu aborcji, które zostało przyjęte przez Amerykański Instytut Prawa [ALI]. Celem było poszerzenie pojęcia medycznych wskazań do aborcji.

Właśnie te zmiany i stanowisko stało się podstawą precedensowego wyroku Sądu Najwyższego w sprawie Roe przeciwko Wade, która wymusiła zalegalizowanie aborcji na życzenie w całych Stanach Zjednoczonych.

Przewodniczącym ACOG w tym czasie (1962) był Nicholson J. Eastman, który pełnił również funkcję przewodniczącego Narodowej Rady Medycznej Amerykańskiej Federacji Planned Parenthood oraz był członkiem Komitetu Rady Populacji.

Ponieważ ACOG była prowadzona przez zwolenników eugeniki i kontroli populacji, szybko przeszła do pełnego wspierania przemysłu aborcyjnego, twierdził dr Bernard Nathanson, założyciel NARAL (National Abortion Rights Action League – Narodowa Liga Akcji ws. Praw Reprodukcyjnych), który ostatecznie przeszedł na pozycję pro-life. W swojej książce Aborting America Nathanson pisze, że został zaproszony do przemówienia na zebraniu okręgowym ACOG już w 1972 roku.

 

Zarząd ACOG potwierdził swoje poparcie dla prawa kobiet do nieskrępowanego dostępu do bezpiecznych usług aborcyjnych i sprzeciwia się proponowanemu ustawodawstwu lub nowelizacji konstytucji ograniczającej ten dostęp gwarantowany kobietom.

 

Źródło: Life Site News, opracowanie własne na podstawie pracy Nancy Aries – 29 czerwca 2021 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag