Chiny zezwoliły na posiadanie 3 dzieci, ale...

Drastyczna polityka populacyjna Chin tzw. program jednego dziecka, mająca na celu ograniczenie liczby ludności okazała się zupełnym fiaskiem. Powszechny spis ludności przeprowadzony w ubiegłym roku w Chinach jasno pokazał, że nastąpił dramatyczny spadek wskaźnika urodzeń, co w efekcie doprowadza do poważnego kryzysu demograficznego, zwłaszcza wobec deficytu młodych kobiet, których brakuje ok. 71milionów, gdyż stały się one ofiarami planowych, przymusowych aborcji.

Po zapoznaniu się z powagą tej sytuacji Komunistyczna Partia Chin (KPCh) ogłosiła, że zezwala Chinkom na posiadanie do trójki dzieci. Niezwykle restrykcyjna chińska polityka jednego dziecka została wprowadzona w 1979 roku. Złagodzono ją dopiero w 2016 roku zezwalając na urodzenie dwójki dzieci. Nie przyniosło to jednak spodziewanego wzrostu liczby urodzeń. Głównym powodem jest zmniejszona populacja młodych kobiet oraz utrwalone zmiany kulturowe, co powoduje, że wiele młodych małżeństw wcale nie chce mieć dzieci, a jeżeli już się decydują to na jednego syna, tak jak to było zalecane i praktykowane przez prawie czterdzieści ostatnich lat.

Sytuacja demograficzna stała się na tyle zła, że za zgodą prezydenta Xi Jinpinga będzie dozwolone posiadanie do trójki dzieci. Według agencji informacyjnej Xinhua, oficjalnego państwowego organu prasowego chińskiego reżimu komunistycznego, nowa polityka ma zawierać rozwiązania wspierające, które będą sprzyjać poprawie struktury populacji naszego kraju, wypełniając krajową strategię aktywnego radzenia sobie ze starzeniem się społeczeństwa i utrzymaniem dodatniego przyrostu naturalnego dla zapewnienia odpowiedniego wyposażenia kraju w zasoby ludzkie.

W pierwszej chwili nowe rozwiązania wydają się korzystne dla rodzin i wiele osób może uważać, że są one równoznaczne z zaprzestaniem drastycznej polityki ograniczania liczby dzieci z zastosowaniem przymusowej sterylizacji, łapania kobiet w ciąży na ulicach i we własnych domach, aby siłą zabić ich poczęte dziecka, niezależnie od stopnia zaawansowania ciąży. Tak jednak nie jest! Nadal nakazane jest przymusowe stosowanie sterylizacji, środków poronnych, a także zabijanie dzieci w łonach matek (powyżej akceptowanej trójki) oraz u mniejszości etnicznych, których przyrost naturalny jest traktowany jako zagrażający dla społeczeństwa Chin.

Wcześniej rodziny, które naruszyły limit jednego dziecka, musiały płacić bardzo wysokie grzywny lub były poddawane restrykcjom zawierającym aborcję i sterylizację. Groziła im także utrata pracy. Nie dawno na portalu Weibo pojawiła się wypowiedź Chińczyka, który poinformował, że ​​jego matka po urodzeniu drugiego dziecka została zmuszona do stosowania środków poronnych. Napisał on: Polityka to zimna wojna z człowiekiem – nie zwraca uwagi na rodzaj cierpienia, jakie powoduje u ludzi. Wszyscy zostaliśmy zredukowani do danych statystycznych, nie traktuje się nas jak ludzi, którzy zasługują na szacunek i akceptację.

Znana jest także historia Feng Jiamei, która została zmuszona do przymusowej aborcji w siódmym miesiącu ciąży, ponieważ nie była w stanie zapłacić grzywny za urodzenie drugiego dziecka. Osoby zamożne, jak znany chiński reżyser, scenarzysta, producent i operator filmowy, Zhang Yimou i jego żona, byli zmuszeni zapłacić niezwykle wysoką karę za naruszenie polityki jednego dziecka. W 2014 roku zostali ukarani grzywną w wysokości 1,2 miliona dolarów, aby ich drugie dziecko mogło przeżyć i urodzić się. Zapłacili ją!

Ze względu na powszechną kulturową preferencję dla dzieci płci męskiej, polityka ta doprowadziła także do masowego dzieciobójstwa i porzucania dziewczynek, co w dalszej perspektywie powoduje olbrzymi deficyt kobiet w chińskim społeczeństwie.

Więcej informacji nt. aborcji selektywnej w Chinach TUTAJ

Podczas gdy wyniki spisu powszechnego w Chinach wykazują, że populacja wzrosła o 0,53%, co daje liczbę ludności 1,41 miliarda, raport Australijskiego Instytutu Strategii Politycznej (ASPI) ujawnił 49% spadek wskaźnika urodzeń w Xinjiang, czyli prowincji, gdzie większość stanowi ludność Ujgurska.

Rewelacyjne dane opublikowane przez ASPI pojawiły się w tym samym czasie, co doniesienia, że ​​Komunistyczna Partia Chin (KPCh) systematycznie obniża wskaźnik urodzeń w społeczności Ujgurów za pomocą drastycznego programu kontroli populacji, który zawiera nakaz sterylizacji i przymusowe aborcje, a także nakłada wysokie grzywny i zamyka w obozach te osoby, które posiadają niedozwoloną liczbę dzieci. Program ten jest bezwzględnie realizowany niezależnie od coraz częściej pojawiającej się krytyki na polu międzynarodowym.

Skutkiem tego jest bezprecedensowy spadek liczby urodzeń, najwyższy od czasu, gdy w 1950 roku ONZ zaczęła gromadzić globalne statystyki dotyczące płodności. Według raportu ASPI załamanie demograficzne Xinjiang w jest znacznie wyższe niż spadek liczby urodzeń, który miał miejsce podczas ludobójstwa w Rwandzie i Kambodży w ubiegłym stuleciu.

Nathan Ruser, badacz ASPI i współautor raportu, powiedział: - O ile można się dowiedzieć, jest to zdecydowanie największy dotychczasowy spadek. To sprawia, że ​​zdajemy sobie sprawę ze skali stosowania restrykcyjnej polityki planowania rodziny oraz zakresu stosowanych tam represji i kontroli społeczeństwa, jaki realizuje władza.

ASPI i inni badacze zostali zaatakowani przez KPCh za prowadzenie i publikowanie badań na ten temat i publikowanie raportów.

Więcej informacji nt. niszczenia populacji Ujgurów w Chinach TUTAJ

Rzeczniczka Right To Life w Wielkiej Brytanii, Catherine Robinson, powiedziała: - Ludobójcze atakowanie przez KPCh ludności mniejszości ujgurskiej poprzez przymusową aborcję i sterylizację powinno wywoływać zdecydowane potępienie w skali międzynarodowej. Każda firma, która prowadzi jakiekolwiek transakcje z Chinami, które są powiązane z wyzyskiem i prześladowaniem Ujgurów, powinna natychmiast zaprzestać tej działalności.

Ograniczenie liczby dzieci, bez względu na to czy jest to jedno, dwoje czy troje czy więcej, jest bezpośrednim atakiem na wolność i życie rodzinne. To jest ludobójstwo! Egzekwowanie tych ograniczeń poprzez nakaz sterylizacji i przymusowe zabijanie dzieci w łonach matek jest szczególnie odrażające.

 

Więcej informacji na temat kryzysu demograficznego w Chinach TUTAJ

 

Udostępnij tę informację

 

Źródło: Right to Life UK News, opracowanie własne – 12 czerwca 2021 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.