Za wysoki testosteron – obniżysz lub nie dostaniesz kwalifikacji na Olimpiadę do konkurencji kobiecych

Daily Caller informuje, że biologiczny mężczyzna, który twierdzi, że jest transpłciową kobietą, został wykluczony z udziału w rozgrywkach olimpijskich w biegach przez płotki na 400 metrów, gdyż nie przedstawił swoich testów, potwierdzających stałe obniżenie poziomu testosteronu. Chodzi o CeCe Telfer. Jest to Afroamerykanin, który przez większość swojego życia funkcjonował jako mężczyzna.

Urodził się jako Craig Telfer i jako uprawiający sport lekkoatleta do 2017 roku startował w zawodach jako mężczyzna. Na koniec 2016 roku został sklasyfikowany w uniwersyteckim rankingu biegaczy na 200. miejscu, a rok później na 390. pozycji. Następnie zmienił płeć!

Zgodnie z wytycznymi amerykańskiego Narodowego Stowarzyszenia Sportów Akademickich (NCAA), aby uzyskać pozwolenie na udział w konkurencjach kobiecych, musiał(a) przejść roczną kurację supresji testosteronu (obniżenia poziomu hormonu męskiego). Pod koniec 2018 roku w konkurencji kobiet w biegu przez płotki na 60 metrów zdobył(a) w rankingu 1. miejsce, w pięcioboju drugie oraz szóste w biegu płaskim na 60 metrów i 17. w skoku wzwyż. Następnie w II lidze kobiet zdobył(a) mistrzostwo na dystansie 400 metrów. W efekcie CeCe Telfer został(a) pierwszą w historii transseksualną mistrzynią USA w lekkoatletyce.

Jednak jego(jej) starania o udział w igrzyskach olimpijskich w imieniu Stanów Zjednoczonych zostały odrzucone, co potwierdziło World Athletics. Powodem jest nie dopełnienie wytycznych dotyczących zmniejszenia poziomu testosteronu dla tak zwanych sportowców transpłciowych. Zgodnie z tymi ustaleniami kobiece konkurencje lekkoatletyczne na dystansach od 400 metrów do jednej mili są niedostępne dla sportowców, u których w ciągu roku poziom testosteronu był wyższy niż 5 nanomoli na litr.

USA Track & Field (USATF) wydało w tej sprawie oświadczenie stwierdzając, że w przypadku CeCe Telfer przed 17 czerwca warunki ustalone przez World Athletics nie zostały jeszcze spełnione. Następnie stwierdzono, że USATF zapewnił CeCe możliwość wypełnienia warunków kwalifikacyjnych oraz możliwość przedstawienia swoich testów, aby uzyskać kwalifikację na igrzyska olimpijskie. Zgodnie z późniejszym powiadomieniem World Athletics z 22 czerwca CeCe Telfer nie był(a) w stanie przedstawić dowodów, koniecznych do potwierdzenia uprawnienia do kwalifikacji olimpijskiej.

Ostatnio, zwłaszcza po decyzji prezydenta Bidena o dopuszczeniu transpłciowych mężczyzn, którzy uważają się za kobiety, do konkurencji kobiecych, nastąpił gwałtowny wzrost liczby transpłciowych sportowców, którzy pojawiając się na zawodach sportowych wśród kobiet, dominują zwłaszcza konkurencje lekkoatletyczne. Jest to wielka dyskryminacja kobiet, które nie mają szans wygrywać z biologicznymi mężczyznami.

Więcej informacji TUTAJ

Pomimo dyrektywy prezydenta Bidena większość stanów USA podjęła działania, aby przeciwdziałać tym nadużyciom. Pięć stanów – Arkansas, Floryda, Idaho, Mississippi i Tennessee – uchwaliło przepisy zakazujące mężczyznom współzawodnictwa w kobiecych sportach. Dwadzieścia sześć innych stanów zgłosiło podobne projekty ustaw na swoim poziomie ustawodawczym.

Jedną z metod ograniczenia nadużyć, jest badanie poziomu testosteronu, którego nadmiar u kobiet jest traktowany jak doping. Jednak transpłciowi sportowcy bardzo niechętnie stosują leki obniżające poziom testosteronu. Najlepiej to podsumowała południowoafrykańska transpłciowa biegaczka i mistrzyni olimpijska w lekkoatletycznych konkurencjach sportowych, Mokgadi Caster Semenya, u której występuje wysoki poziom testosteronu (jak u mężczyzny). Zmuszona do stosowania leków supresyjnych stwierdziła, że źle się po tym czuje i nie będzie tego robić.

Nie chcemy jej odmawiać kobiecości, ale pod względem biologicznym Caster Semenya jest mężczyzną. Ma ogromną przewagę nad kobietami – powiedział Jose Maria Odriozola, członek rady Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF). Dyskusje z powodów ideologicznych nieustannie się pojawiają i z pewnością będą kontynuowane w odniesieniu do zbliżającej się Olimpiady.

 

Źródło: American Greatness/ Life Site News – 9 lipca 2021 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.