Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Próba legalizacji ekstremalnej aborcji w Wielkiej Brytanii kolejny raz się nie powiodła

Deputowane Partii Pracy w Brytyjskiej Izbie Gmin, Diana Johnson i Rupa Huq, zgłosiły dwie poprawki do ustawy o policji, przestępczości, wyrokach i sądach. dotyczące dalszej liberalizacji prawa aborcyjnego w Wielkiej Brytanii, którego zaakceptowanie byłoby równoznaczne z wprowadzeniem najbardziej ekstremalnego prawa aborcyjnego na świecie. W ramach tych poprawek nie tylko proponowano przerywanie ciąży bez jakichkolwiek ograniczeń aż do urodzenia się dziecka, ale także wprowadzenie kar do dwóch lat więzienia dla obrońców życia za organizowanie protestów, demonstracji oraz wsparcia i konsultacji dla brzemiennych kobiet na ulicach w pobliżu placówek aborcyjnych czy przedstawianie negatywnych skutków aborcji.

Głosowanie miało się odbyć w poniedziałek 5 lipca br., ale po wstępnej debacie autorki tej propozycji dosłownie w ostatniej chwili wycofały swój wniosek, tak więc w Brytyjskiej Izbie Gmin nie doszło do głosowania.

Jak podało BBC oraz organizacja obrońców życia Right To Life UK (Prawo do Życia) obie deputowane wycofały swe propozycje zdając sobie sprawę, że nie mają szans na uzyskanie poparcia w parlamencie.

Powodem była wielka lawina krytyki tych propozycji ze strony społeczeństwa. Wielu deputowanych, którzy nie są w żaden sposób związani z ruchem pro-life, stwierdziło, że ich nie poprą, ponieważ zostali dosłownie zalani protestami.

O wycofanie proponowanej zmiany ustawy do deputowanej Johnson zaapelowało też 800 pracowników służby zdrowia. Opinia publiczna w przeważającej większości jest niechętna tak ekstremalnemu prawu. W sondzie przeprowadzonej przez Savanta ComRes, jeden z największych brytyjskich centrów badania opinii publicznej wykazano, że zaledwie 1% kobiet opowiedziało się za tą ekstremalną propozycją, natomiast aż 70% domaga się zaostrzenia zapisów ustawy i obniżenia granicy dostępu do aborcji co najmniej z 24. do 20. tygodnia ciąży. 91% z nich pragnie całkowitego wykreślenia zapisu prawnego, który dopuszcza aborcję selektywną ze względu na płeć.

Wobec takiego oporu lobby aborcyjne prawdopodobnie nie chciało dopuścić do głosowania, które skończyłoby się wielką klęską i wizerunkowym krachem, mogącym doprowadzić do legislacyjnej kontrofensywy środowisk pro-life.

Przeciwko proponowanym zmianom prawa aborcyjnego w imieniu Kościoła katolickiego publicznie zaprotestował bp John Sherrington, odpowiedzialny za sprawy obrony życia w konferencji episkopatu Anglii i Walii.

Aborcja  w Anglii, Walii i Szkocji od 1967 roku jest w pełni legalna do 24 tygodnia ciąży, natomiast w Irlandii Północnej została zalegalizowana decyzją Parlamentu Brytyjskiego 17 czerwca 2020 roku. W tzw. szczególnych przypadkach jest możliwa aż do urodzenia się dziecka. Cały czas toczy się batalia przeciwko dopuszczeniu pigułki aborcyjnej do stosowania w domu po teleporadzie, bez badania lekarskiego, gdyż decyzja ta była podjęta czasowo i tylko warunkowo z powodu pandemii.

Więcej informacji na temat wcześniejszych prób środowisk proaborcyjnych w Wielkiej Brytanii TUTAJ

 

źródło: TVP INFO/KAI, opracowanie własne – 6 lipca 2021 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag