Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

USA: 15 mln dolarów odszkodowania za zniszczenie 3500 komórek jajowych oraz embrionów na skutek awarii systemu ich przechowywania

New York Post opublikował informację, że sędzia federalny orzekł, iż Pacifiz Fertility Center (klinika wykonująca zapłodnienie pozaustrojowe) musi wypłacić 15 milionów dolarów odszkodowania na rzecz pięciu poszkodowanych osób z powodu awarii zbiornika, w którym przechowywane było 3500 zamrożonych komórek jajowych i zarodków. Zostały one uśmiercone na skutek awarii, która wydarzyła się w 2018 roku. Sprawa ciągnie się już długo, aż dotarła na poziom federalny.

Co ciekawe ani zakład oferujący in vitro, ani producent oprzyrządowania, cały czas negowali swoją odpowiedzialność za wadliwie działanie sprzętu, a tym bardziej zupełnie pomijali fakt, że zaniedbanie z ich strony spowodowało śmierć tysięcy poczętych dzieci.

Setki klientów tej kliniki złożyło pozwy sądowe, ale obecny wyrok dotyczy dopiero pierwszej wypłaty odszkodowania, Ma ona zostać podzielona pomiędzy trzy poszkodowane kobiety, które straciły wcześniej pobrane od nich komórki jajowe oraz jedną parę, której zamrożone embriony (dzieci poczęte in vitro) zginęły na skutek tej awarii. ABC News podje, że każda z tych kobiet otrzyma od 2 do 3 milionów dolarów odszkodowania, a poszkodowana para 7,2 miliona dolarów.

Podobna klinika w Ohio także utraciła ponad 4000 komórek jajowych i embrionów na skutek podobnego incydentu. Natomiast nie podano dokładnej liczby embrionów zniszczonych w klinice w San Francisco. Sędziowie stwierdzili, że producent oprzyrządowania służącego do zamrażania i kriokonserwacji tych zarodków – Chart Industries Inc. – nie zapewnił odpowiednich części zamiennych i ponosi największa część winy spoczywa na nim, wobec czego ma zapłacić 90% tego odszkodowania. Klinika ma wypłacić pozostałe 10% tej sumy.

Ta sytuacja pokazuje zakres manipulowania ludzkimi embrionami poczętymi podczas procedury zapłodnienia in vitro. Kiedy dana para decyduje się na rozpoczęcie procedury zapłodnienia pozaustrojowego, w klinice pobiera się komórki jajowe i plemniki, po czym w warunkach laboratoryjnych tworzy się wiele embrionów (poczętych dzieci). Następnie klientki lub personel wybierają, który zarodek lub zarodki zostaną wszczepione do macicy. Wiele z nich się nie zagnieździ i szybko zginie. Z tego powodu praktykowane jest umieszczanie jednorazowo kilku embrionów. W sytuacji, gdy powstaje ciąża mnoga, dokonuje się aborcji selektywnej, aby zwiększyć szansę przeżycia jednemu lub dwóm pozostawionym dzieciom.

Pozostałe poczęte na szkle ludzkie dzieci są umieszczane w ciekłym azocie w bardzo niskiej temperaturze (kriokonserwacja) i czekają na decyzję rodziców, co się dalej z nimi stanie. Kliniki, które pobierają opłaty za wieloletnie przechowywanie tych zarodków nie dają żadnej gwarancji za ich jakość po kilku latach. Niektóre embriony bardzo długo pozostają zamrożone i często nie wiadomo, co z nimi dalej robić. Niektóre są uśmiercane, inne wykorzystywane do badań naukowych. Większość tych dzieci ginie w embrionalnej fazie rozwoju. Wiele klinik rutynowo pozbywa się niechcianych embrionów, jeżeli rodzice nie chcą płacić za ich przechowywanie (o ile prawo na to pozwala). Nie ma dla nich znaczenia, że są to poczęte osoby ludzkie.

Prof. Jerome Lejeunne, sławny francuski genetyk, odkrywca przyczyny trisomii 21 (zespołu Downa), kriokonserwację zarodków nazywał koncentracyjną puszką, podkreślając, że te poczęte istoty ludzkie są uwięzione w czasie i w przestrzeni, nie mogąc ani umrzeć, ani dalej się rozwijać. W Polsce po zapłodnieniu pozaustrojowym (w wielu miastach dofinansowywanym ze środków gminnych) kobieta, która zaszła w ciążę na skutek tej procedury, przechodzi pod opiekę państwowej służby zdrowia, a koszty wszelkich dalszych ewentualnych powikłań obciążają podatnika.

Awarie podobne do tych, które zaistniały w Ameryce, zdarzały się również w Polsce. Nie było jednak żadnych szans na uzyskanie odszkodowania, tym bardziej tak dużego jak w USA.

Nauka jednoznacznie wykazuje, że życie człowieka zaczyna się od poczęcia, jednak żadna z klinik in vitro nie przyznała, że ​​ich zaniedbania doprowadziły do ​​śmierci wielu tysięcy poczętych dzieci.

Więcej informacji na temat eksperymentów genetycznych na ludzkich embrionach poczętych in vitro TUTAJ

Udostępnij tę informację

 

Źródło: New York Post/Life Site News, opracowanie własne – 15 czerwca 2021 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag