Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Apel Prezesa PFROŻiR do mediów katolickich z okazji Dnia Ojca

Prosimy o przygotowanie szczególnej oprawy medialnej zawierającej nie tylko najlepsze życzenia dla ojców, ale także ukazującej ich rolę i odpowiedzialność w życiu rodzinnym – napisał Jakub Bałtroszewicz, prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia i Rodziny w apelu do mediów katolickich z okazji zbliżającego się Dnia Ojca. Prezes PFROŻiR zwrócił uwagę, że dla ochrony życia od jego poczęcia oraz prawidłowego wychowania dzieci duże znaczenie ma odpowiedzialnie i twórczo realizowane ojcostwo.

– Ma to w obecnym czasie szczególne znaczenie, gdyż coraz więcej dzieci wychowywanych jest tylko przez jednego rodzica – przeważnie przez matki, wzrasta liczba rozwodów, coraz częściej rozpadają się także związki nieformalne – pisze Jakub Bałtroszewicz i podkreśla, że dzieci do prawidłowego rozwoju potrzebują opieki i więzi z obojgiem rodziców, dobrze funkcjonujących rodzin, których podstawą są trwałe, szczęśliwe związki ich matek i ojców.

Prosimy o przygotowanie w tym dniu szczególnej oprawy medialnej zawierającej nie tylko najlepsze życzenia dla ojców, ale także ukazującej ich rolę i odpowiedzialność w życiu rodzinnym – apeluje prezes PFROŻiR przed 23 czerwca. Przypomina także, że okazją do twórczego podjęcia tematu ojcostwa jest ogłoszony przez papieża Franciszka Rok św. Józefa, ponieważ opiekun św. Rodziny jest wzorem cnót ojcowskich.

W Polsce Dzień Ojca od 1965 r. obchodzony jest 23 czerwca. W niektórych krajach europejskich (Włochy, Hiszpania i Portugalia) życzenia ojcom składa się 19 marca – we wspomnienie św. Józefa.

Apel Prezesa PFROŻiR na Dzień Ojca

pełny tekst

Kraków, 17 czerwca 2021 r.

Szanowna Pani Redaktor/ Szanowny Panie Redaktorze!

23 czerwca 2021 r. tradycyjnie obchodzony będzie w Polsce Dzień Ojca. Mając na uwadze to, jak duże znaczenie dla ochrony życia od jego poczęcia oraz prawidłowego wychowywania dzieci ma odpowiedzialnie i twórczo realizowane ojcostwo, prosimy o przygotowanie w tym dniu szczególnej oprawy medialnej zawierającej nie tylko najlepsze życzenia dla ojców, ale także ukazującej ich rolę i odpowiedzialność w życiu rodzinnym.

Okazją do twórczego podjęcia tematu ojcostwa jest także ogłoszony przez papieża Franciszka Rok św. Józefa. Opiekun św. Rodziny jest wzorem cnót ojcowskich.

Ma to w obecnym czasie szczególne znaczenie, gdyż coraz więcej dzieci wychowywanych jest tylko przez jednego rodzica – przeważnie przez matki, wzrasta liczba rozwodów, coraz częściej rozpadają się także związki nieformalne.

Tymczasem dzieci do prawidłowego rozwoju potrzebują opieki i więzi z obojgiem rodziców, dobrze funkcjonujących rodzin, których podstawą są trwałe, szczęśliwe związki ich matek i ojców. Z góry bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem.

W imieniu Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia i Rodziny,

Jakub Bałtroszewicz

Prezes PFROŻiR

Źródło: PFROŻiR – 17 czerwca 2021r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag