Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Proaborcyjni politycy, w tym prezydent Biden, nie powinni otrzymywać Komunii św. – twierdzi 74% wiernych w USA

Na zlecenie Stowarzyszenia CatholicVote firma CRC Research przeprowadziła sondaż opinii publicznej wśród amerykańskich katolików. Zgodnie z tym badaniem zdecydowana większość amerykańskich, regularnie praktykujących katolików jest przekonana, że politycy, którzy deklarują swój katolicyzm, a w swej aktywności publicznej zajmują stanowiska sprzeczne z nauczaniem Kościoła, wprowadzają wśród wiernych zamęt. Stowarzyszenie CatholicVote zachęca amerykańskich biskupów do zajęcia jednoznacznego stanowiska w tej sprawie.

Obecnie w USA trwa posiedzenie plenarne Konferencji Episkopatu Stanów Zjednoczonych Ameryki. W porządku obrad znalazł się punkt o podjęciu decyzji w sprawie ewentualnego opublikowania dokumentu na temat dopuszczania do Eucharystii katolickich polityków, którzy w ważnych sprawach, takich jak aborcja, nie respektują nauczania Kościoła.

Sondaż został przeprowadzony na początku czerwca br. Wybór respondentów uwzględniał ich preferencje wyborcze. 49% z nich to wyborcy Trumpa, a 51% Bidena. Sondaż wykazał, że 83% praktykujących katolików uważa, że urzędnicy publiczni, którzy deklarują przynależność do Kościoła katolickiego, a w praktyce występują przeciwko nauczaniu Kościoła, wprowadzają zamieszanie i rozłam. Prawie trzy czwarte (74%) twierdzi, że nie powinni oni przystępować do Komunii św., a 72% uważa, że episkopat powinien zająć się tą kwestią. Ponadto 88% wiernych oczekuje od biskupów, że będą przewodzili katolikom w sprawach wiary.

Komentarz HLI: Zasady przystępowania do Komunii św. są w Kościele katolickim jednoznacznie określone. Wiernym, którzy nie znajdują się w stanie łaski uświęcającej, nie wolno przystępować do Stołu Pańskiego pod karą grzechu ciężkiego. Ponadto w przypadku jednoznacznego i długoterminowego popierania aborcji istnieje duże prawdopodobieństwo zaciągnięcia ekskomuniki po zaistnieniu skutku, czyli gdy jakiekolwiek poczęte dziecko zostało zabite w efekcie ich działania, np. po przegłosowaniu aborcyjnego prawa lub wydaniu dekretu ułatwiającego aborcję.

Zasady te są jednoznacznie określone w Katechizmie Kościoła Katolickiego oraz w specjalnej instrukcji watykańskiej. Obecnie problem ten staje się w USA palący z powodu zachowania prezydenta Bidena, który deklaruje swój katolicyzm i przystępuje do Komunii św., jednocześnie ostro popierając prawne i społeczne rozwiązania proaborcyjne zarówno w kraju, jak i na polu międzynarodowym.

Amerykańscy biskupi w sprawie odmowy udzielenia prezydentowi Komunii św. sa mocno podzieleni, ale sprawa staje się zbyt paląca, aby mogli nadal zachowywać milczenie. Wielu wiernych czuje się głęboko poruszonych i zgorszonych bluźnierczym przyjmowaniem Eucharystii przez prezydenta Bidena, Nancy Pelosi i innych polityków oraz oczekuje powstrzymania tego niegodnego zachowania.

Zamęt w amerykańskim Kościele jest spory. Odmowa udzielenia Komunii św. prezydentowi jest często traktowana jako akt polityczny, wystawiający Kościół na atak. Najbardziej zadziwiający jest jednak fakt, że 26% regularnie praktykujących wiernych nie ma zdania na ten temat lub nie widzi problemu. Świadczy to o traktowaniu przez nich Eucharystii jako symbolu, który przyjmują na każdej Mszy św. bez refleksji i przygotowania oraz o zupełnym braku wiary w obecność ciała żywego Chrystusa oraz zdolności pojmowania czym jest akt bluźnierczy wobec Boga.

Więcej informacji na temat tej konfrontacji w USA TUTAJ

Źródło: Watykan News/ KAI, opracowanie własne – 16 maja 2021 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag