Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Wielka Brytania: szykanowanie lekarzy, którzy ratują poczęte dzieci odwracając działanie pigułki aborcyjnej

Już drugi lekarz w Anglii został ukarany za pomoc medyczną dla matek, które zażyły tzw. pigułkę aborcyjną RU-486, ale szybko się zreflektowały i bardzo chciały uratować swoje dziecko. Działanie odwracające jest możliwe, o ile podanie brakującego hormonu – progesteronu – nastąpi w ciągu kilku godzin od zażycia pierwszej tabletki. Christianity Daily podał że United Kingdom Medical Practitioners Tribunal Service (Sąd Praktykujących Pracowników Medycznych Zjednoczonego Królestwa) niedawno zakazał dr. Dermotowi Kearneyowi prowadzenia praktyki przez następne 18 miesięcy, ponieważ trwa dochodzenie w jego sprawie.

Dr Kearney, zaangażowany po stronie obrony życia były prezes Katolickiego Stowarzyszenia Medycznego, jest jednym z niewielu lekarzy w Wielkiej Brytanii, którzy zapewniali leczenie odwracające działanie pigułki aborcyjnej. Procedura ta jest już od dłuższego czasu praktykowana w USA, gdzie organizacja Heartbeat prowadzi sieć punktów pogotowia poradniczego dla kobiet, które w ciągu kilku godzin po zażyciu pierwszej pigułki żałują swojej decyzji i chcą uratować swoje dziecko. Obecnie podaje się liczbę ok. 2 tys. dzieci na świecie uratowanych dzięki tej szybkiej terapii hormonalnej. Badania potwierdzają, że jest to procedura bezpieczna i skuteczna. Stosowano ją od dziesięcioleci lecząc dużymi dawkami progesteronu, aby zapobiec zagrażającemu poronieniu na skutek jego braku.

Jednak aktywistom ruchu pro-aborcyjnego bardzo się to nie podoba. Próbują więc zdyskredytować tę metodę, nazywając ją niesprawdzoną i niebezpieczną. W Wielkiej Brytanii już co najmniej dwóch lekarzy zostało ukaranych za skuteczne ratowanie życia dzieci poprzez leczenie matek, które po przyjęciu pierwszej pigułki, która jest blokerem testosteronu, żałują swojej decyzji i chcą zapobiec poronieniu.

Dzieje się coś bardzo złego, gdy lekarzowi nie wolno ratować życia dzieci w tym samym czasie, gdy mówi się nam, że powinniśmy robić wszystko, co tylko możliwe, aby ratować życie zagrożone pandemią koronawirusa – powiedziała Andrea Williams, dyrektorka Christian Legal Center, której organizacja oficjalnie reprezentuje dr. Kearneya. – Te kobiety pilnie szukały pomocy, a dostawcy aborcji zamknęli drzwi i powiedzieli, że po zażyciu pierwszej pigułki nie ma już nadziei ani odwrotu. Williams skrytykowała komisję lekarską za zabronienie lekarzowi ratowania życia, co jest jego pracą zawodową i obowiązkiem moralnym.

Organizacja pro-life Christian Concern również zabrała głos w sprawie dr. Kearneya podkreślając, jak wielkie znaczenie ma prowadzenie leczenia odwracającego działanie pigułki aborcyjnej po tym, jak w ubiegłym roku rząd brytyjski warunkowo zezwolił na stosowanie aborcji farmakologicznej w domu i do tej pory nie ma zamiaru się z tego wycofać.

Christian Concern opisał przypadek, gdy dr Kearney pomógł kobiecie o imieniu Laura, która żałując zażycia pigułki aborcyjnej i zdając sobie sprawę, że spowoduje to śmierć jej nienarodzonego dziecka, natychmiast poprosiła o pomoc medyczną, ale w Wielkiej Brytanii nie mogła jej znaleźć. Poradnia w USA, z którą się skontaktowała, skierowała ją do dr. Kearneya, który natychmiast się nią zajął i pomógł uratować poczęte dziecko. – Nie mogłabym być szczęśliwsza. Nie uważam, że dr Dermot Kearney powinien zostać ukarany za zapewnienie mi pomocy medycznej, której tak desperacko potrzebowałam i za którą będę na zawsze wdzięczna – powiedziała Laura w wywiadzie dla Christian Concern. – To dzięki jego pomocy mogę spokojnie spojrzeć wstecz na tę chwilę, gdy zażyłam tę pigułkę, bez konieczności życia z traumą i żalem z powodu podjęcia złej decyzji, ponieważ mam teraz mojego pięknego synka.

Co najmniej jedna lekarka zaangażowana w obronie życia, dr Eileen Reilly, również została ukarana w Wielkiej Brytanii za prowadzenie terapii ratującej życie poczętego dziecka. W maju Naczelna Rada Lekarska Wielkiej Brytanii zabroniła dr Reilly praktykowania medycyny bez nadzoru, ponieważ prowadzi dochodzenie w celu ustalenia, czy dalsza dyscyplina jest uzasadniona.

Za usiłowaniem ukarania tych lekarzy stoi grupa proaborcyjna „Otwarta Demokracja”. Niedawno przeprowadziła tajną akcję, w celu uzyskania informacji, czy i którzy lekarze w Wielkiej Brytanii prowadzą leczenie odwracające działanie pigułki aborcyjnej, a następnie złożyła doniesienie na nich do władz medycznych.

Należy zwrócić uwagę, że grupa ta nie wykryła żadnych skarg ani komplikacji u kobiet, które skorzystały z tej terapii i uratowały życie swoim nienarodzonym dzieciom. Wiele kobiet, które poprosiło o takie leczenie, opowiada, jak bardzo są wdzięczne, że lekarze pomogli im odwrócić proces aborcji i uratować życie ich dzieci.

Raportowane badanie z 2018 roku wykazało, że aż 68% kobiet, które zmieniły zdanie na temat aborcji i rozpoczęły leczenie odwracające działania pigułki aborcyjnej, rodziło zdrowe dzieci. Nie stwierdzono też zwiększonego ryzyka wad wrodzonych lub porodów przedwczesnych. Procedura odwrócenia działania pigułki aborcyjnej nie działa po zażyciu (jeden lub dwa dni później) drugiej pigułki, która jest preparatem silnie skurczowym i rozpoczyna bolesny proces poronienia.

Więcej informacji na temat pigułki aborcyjnej w formie pytań i odpowiedzi TUTAJ

 

Źródło: Life News/ Christian Concern, opracowanie własne – 9 czerwca 2021 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag