Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Ks. Fidelis Mościński został ponownie aresztowany za akcję Ratunek Czerwonej Róży w placówce aborcyjnej w Nowym Jorku

Akcja odbywała się w piątek 4 czerwca br. w placówce aborcyjnej w dzielnicy Manhasset w Nowym Jorku. Policja aresztowała czterech protestujących – w tym katolickiego księdza o. Fidelisa Mościńskiego, 51-letniego franciszkanina z Nowego Jorku. Te osoby zostaną oskarżone i postawione przed Sądem Miejskim. Każdemu z nich grozi kara do 30 dni więzienia oraz grzywna w wysokości 500 dolarów.

Ratunek Czerwonej Róży to całkowicie pokojowa akcja ratowania poczętych dzieci, których matki już znajdują się w poczekalni placówki aborcyjnej. Uczestnicy modląc się wchodzą do placówki i ofiarowują kobietom czerwoną różę oraz ulotkę z pełną informacją, gdzie mogą otrzymać konkretną pomoc. Do każdej róży dołączona jest kartka, z następującym tekstem: Zostałaś stworzona, aby kochać i być kochaną… twoja dobroć jest większa niż trudności w twojej sytuacji. Okoliczności w życiu się zmieniają. Nowe życie, jakkolwiek małe, niesie ze sobą obietnicę niepowtarzalnej radości. Załączone są także numery telefonów lokalnych centrów pomocy dla kobiet w ciąży.

Pracownicy placówek aborcyjnych z reguły są wściekli za psucie im interesu i wzywają policję, Niektórzy obrońcy życia odmawiają opuszczenia placówki, dopóki nie zostaną do tego zmuszeni przez organy ścigania. Uważają, że jest to akt solidarności z nienarodzonymi dziećmi, które lada chwila mają zostać zabite. Jest to metoda prowadzona przez Mary Wagner w Kanadzie, która już wielokrotnie była za te pokojowe akcje skazywana na więzienie.

Monica Migliorino-Miller, dyrektorka Citizens for a Pro-Life Society (Obywatele Społeczeństwa Pro-life), która osobiście uczestniczyła w tej akcji, wyjaśnia: - Red Rose Rescues jest aktem dobroczynności wobec kobiet, które z jakiegokolwiek powodu decydują się na zabicie swojego niewinnego, nienarodzonego dziecka.. Ci, którzy biorą udział w Akcji Czerwonej Róży, są gotowi podjąć ryzyko dla dobra tych kobiet i ich dzieci. Wchodzimy do tych placówek, gdzie nienarodzone dzieci są uśmiercane i udzielamy pomocy mamom. Nie opuszczamy placówki aborcyjnej, ale pozostajemy solidarni z bezbronnymi ofiarami aborcji. Św. Matka Teresa z Kalkuty mówiła, że ​​jej praca polega na „wchodzeniu w mroczne nory ubogich. My staramy się przynosić tam nadzieję, prawdziwy pokój i obecność Boga.

Według organizacji pro-life od 2017 roku w Stanach Zjednoczonych odbyło się kilkanaście podobnych akcji. W czerwcu czterech zwolenników obrony życia zostało aresztowanych w ośrodku aborcyjnym w Michigan po kolejnej akcji Red Rose Rescue. 3 stycznia 2019 roku podczas protestu w New Jersey wśród osób wynoszonych do policyjnego radiowozu był także o. Fidelis Mościński.

Źródło: Life News, opracowanie własne – 4 czerwca 2021r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag