Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Świątynia Sataniczna pozywa stan Teksas za wprowadzenie zakazu aborcji, co ma naruszać ich prawo do wolności religijnej

Świątynia Sataniczna (The Satanic Temple) w tym tygodniu złożyła pozew do sądu przeciwko stanowi Teksas. Motywuje to twierdzeniem, że stanowe prawo dotyczące świadomej zgody na wykonanie aborcji, które zasadniczo ogranicza możliwość jej przeprowadzenia, narusza wolność religijną jej członków.
Stan Teksas m. in. wymaga, aby placówki aborcyjne dawały kobietom możliwość obejrzenia obrazu USG ich nienarodzonego dziecka, opisania tego obrazu podczas konsultacji oraz odczekania co najmniej 24 godziny w celu wyrażenia w pełni świadomej zgody na wykonanie aborcji.

W pozwie sądowym stwierdzono, że wymagania te wymuszają decyzję, gdyż kobieta nie może odmówić obejrzenia obrazu podczas badania USG oraz musi wysłuchać informacji podczas omawiania wyników tego badania. Zgodnie z pozwem wymagania te mają naruszać ich wolność religijną, którą gwarantuje ustawa The Religious Freedom Restoration Act z 1993 roku (Ustawa o Przywracaniu Wolności Religijnej).

W wykpiwającym oświadczeniu rzecznik Świątyni Satanicznej, Lucien Greaves, wyraził przekonanie, że prokurator generalny stanu Teksas, Ken Paxton, będzie bronił ich wolności religijnej. – Jestem pewien, że prokurator generalny Teksasu, Ken Paxton, będzie z dumą bronił prawa do wolności religijnej w Teksasie, które wcześniej tak głośno popierał, co w przyszłości zapobiegnie zakłócaniu rytuałów aborcyjnych przez zbędne ograniczenia wprowadzane przez władze stanowe, których celem jest jedynie zawstydzanie i nękanie osób pragnących aborcję wykonać – powiedział Greaves.

Świątynia Sataniczna jako podstawę swojej wiary uznaje zabicie nienarodzonego dziecka podczas aborcji za rytuał religijny i porównuje go do chrztu lub Eucharystii u chrześcijan. W ubiegłym roku w celu pozyskania środków na swoją działalność zorganizowano tam nawet loterię, w której wygraną była darmowa aborcja.

W swoim oświadczeniu, wydanym z okazji złożenia do sądu nowego pozwu, grupa Świątyni Satanicznej porównała zabijanie nienarodzonych dzieci do Mszy katolickiej. – Władze stanowe stawiają kosztowną przeszkodę przed praktykami religijnymi. W takiej sytuacji władze stanowe równie dobrze mogą opodatkować i regulować udział we mszach – napisali w oświadczeniu.

Wiadomości o pozwie wniesionym przez Świątynię Sataniczną przeciwko stanowi Teksas wkrótce po uchwaleniu nowego prawa, które zakazuje aborcji po wykryciu bicia serca u nienarodzonego dziecka, spowodowały lawinę zachwytów i aprobaty w mediach społecznościowych, które umieszczali aktywiści pro-aborcyjni.

- Świątynia Sataniczna wykonuje dzieło Pana chroniąc wolność religijną kobiet, swobodę i autonomię ich ciał oraz stara się zablokować działania władz stanowych wprowadzające niepotrzebne przeszkody prawne kosztem kobiet w Teksasie – napisała jedna z internautek na Twitterze.

Od lat Świątynia Sataniczna wnosi pozwy przeciwko władzom kolejnych stanów, które uchwalają prawa chroniące życie i jak dotąd nie wygrała żadnego z zainicjowanych procesów sądowych. W 2020 roku Apelacyjny Sąd Federalny odrzucił próbę zakwestionowania prawa dotyczącego świadomej zgody w stanie Missouri. W 2019 roku Sąd Najwyższy stanu Missouri oddalił kolejny z pozwów wniesionych przez Świątynię Sataniczną.

Jednak po każdej przegranej pojawia się nowa próba. Plan Świątyni Satanicznej polega na doprowadzeniu do precedensu polegającego na zakwestionowaniu praw chroniących życie poczętych dzieci w oparciu o The Religious Freedom Restoration Act (Ustawa o Przywracaniu Wolności Religijnej), która zapewnia, że ​​rząd niepotrzebnie nie ingeruje w wolność religijną obywateli.

Świątynia Sataniczna jest mocno zaangażowana w aktywność pro-aborcyjną w Stanach Zjednoczonych. Breitbart News Network opisał kiedyś tę akcję jako krucjatę proaborcyjną, aby przyjść z pomocą największemu amerykańskiemu dostawcy aborcji – Planned Parenthood.

Niektórzy członkowie tej satanistycznej organizacji próbują zastraszać pracujących na ulicy pokojowych doradców pro-life poprzez organizowanie makabrycznych happeningów. Na przykład w 2016 roku obrońcy życia przed placówką Planned Parenthood w okolicy Detroit, w stanie Michigan, stali się świadkami niepokojącej sceny, gdy przybyła grupa ze Świątyni Satanicznej, aby zorganizować kontrprotest. Nałożyli oni przerażające dziecięce maski, a w rękach trzymali bicze. Podobny protest przeprowadzili także w Wielki Piątek w 2017 roku.

Wiele lat temu były satanista, Zachary King, w wywiadzie dla Lepanto Institute powiedział, że sataniści odprawiają swoje rytuały w placówkach aborcyjnych. King zaznaczył, że udział w zabijaniu dziecka w łonie matki jest dla satanistów szczególnie ważny, ponieważ jest traktowany jako najlepszy sposób złożenia ofiary szatanowi.

- W satanizmie zabicie kogoś lub śmierć kogoś jest uważana za najskuteczniejszy sposób realizacji zaklęcia. Jeżeli chodzi o próbę uzyskania zgody szatana, aby dał ci coś, czego pragniesz, zabicie kogoś jest najskuteczniejszym sposobem. Zabicie kogoś jest ostateczną ofiarą dla szatana, a jeżeli zabijane jest niewinne, nienarodzone dziecko, jest to realizacja jego ostatecznego celu – wyjaśnił.

Więcej informacji TUTAJ

 

Źródło: Life News, opracowanie własne – 28 maja 2021 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag