Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

UNICEF: Przedwczesna śmierć zagraża milionom dzieci

Jeśli obecny trend się utrzyma, do 2030 r. 69 mln dzieci nie doczeka swoich piątych urodzin. Maluchy umrą z powodu chorób, którym a medycyna potrafi zapobiegać lub skutecznie leczyć. Ponad 167 mln dzieci będzie żyło w skrajnym ubóstwie, czyli na granicy biologicznego wyniszczenia. UNICEF opublikował swój doroczny raport “Sytuacja dzieci na świecie 2016”  (The State of the World’s Children).
 
Raport ukazuje perspektywę dramatycznego losu najuboższych dzieci, jeśli rządy państw, organizacje międzynarodowe i świat biznesu nie wypracują efektywnej polityki zaspokojenia ich elementarnych potrzeb.
 
„Pozbawianie setek milionów dzieci życiowych perspektyw zagraża nie tylko ich przyszłości. Zagraża również przyszłości społeczeństw, w których żyją, poprzez utrwalanie błędnego koła odtwarzającego się ubóstwa” - powiedział Anthony Lake, Dyrektor Generalny UNICEF, podczas prezentacji raportu.
 
Autorzy raportu podkreślają, że od 1990 r. udało się osiągnąć znaczący postęp w ratowaniu życia dzieci. Globalne wskaźniki umieralności dzieci poniżej 5. roku życia zmniejszyły się o ponad połowę. Co więcej, systematycznie rośnie liczby dzieci objętych systemem edukacji. W 129. krajach świata liczba chłopców i dziewcząt chodzących do szkoły jest porównywalna.
 
Niestety, to tylko statystyczna średnia. Odnotowany postęp nie jest ani równy ani sprawiedliwy. Najuboższe dzieci są dwa razy bardziej narażone na niedożywienie i śmierć przed ukończeniem 5. roku życia niż ich najlepiej sytuowani rówieśnicy.
 
Perspektywa jest najbardziej ponura w Afryce Subsaharyjskiej, gdzie co najmniej 247 mln dzieci (2 na 3) żyje w ubóstwie. Są pozbawione w zasadzie wszystkiego, co daje możliwość przeżycia i rozwoju. Jeśli obecne tendencje nie ulegną zmianie, do 2030 r. niemal połowa z 69 mln dzieci poniżej 5. roku życia, które umrą z powodu uleczalnych współcześnie chorób będzie zamieszkiwała Afrykę Subsaharyjską.
 
Nierówności nie są ani nieuchronne ani niemożliwe do przezwyciężenia. Można im zaradzić poprzez innowacyjne sposoby rozwiązywania starych problemów oraz sprawiedliwą politykę gospodarczą i politykę inwestycyjną.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego UNICEF, UNICEF PL, PAP – 28.06.2016 r.]
 
Zdjęcie: MorgueFile (badeendjuh)  - FP
 
Materiał źródłowy:
UNICEF, "The State of the World’s Children 2016. A fair chance for every child”, New York 2016

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag