Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Odznaczenia Pro Ecclesia et Populo za 2020 rok dla najaktywniejszych liderów Archidiecezji Gdańskiej zostały wręczone

W dniu 3 maja 2021 r. podczas uroczystej Mszy św. w intencji ojczyzny w Bazylice Mariackiej w Gdańsku zostały wręczone odznaczenia Pro Ecclesia et Populo (Dla Kościoła i Narodu) za rok 2020. Dekoracji dokonał przewodniczący tej uroczystości bp Zbigniew Zieliński, sufragan Archidiecezji Gdańskiej

Podczas laudacji, dotyczącej laureatów, Antoni Szymański przewodniczący Kapituły odznaczenia Pro Ecclesia et Populo powiedział:

Stojący przed nami laureaci są zaangażowani w ważnych sferach Kościoła i społeczeństwa. Zbliża ich do siebie to, iż swoją działalność realizują kierując się najwyższymi wartościami etyki chrześcijańskiej. Są prawdziwymi społecznikami, pracującymi bezinteresownie i ofiarnie, poświęcając swojej służbie czas, energię i profesjonalne umiejętności. To osoby obdarzone wielkim sercem i niespożytą siłą. które także cechuje skromność i unikanie rozgłosu. Ich postawa pokazuje sens prawdziwej Caritas. Mają odwagę iść pod prąd i nie mylą służby społecznej z poszukiwaniem korzyści materialnych czy wizerunkowych. Zamiast dowartościowywać siebie, wskazują na olbrzymie znaczenie tego, czemu służą.

Takim osobom należy się szczególny szacunek. Nie są tytanami ani herosami, lecz zwyczajnymi ludźmi, którym – jak każdemu – potrzeba czasem przyjaznego gestu i symbolicznego upamiętnienia. Przyznana nagroda, pełni właśnie taką rolę.

Środowiska, którym na co dzień służą laureaci, mówią im: - dziękujemy za DAR, jakim jesteście dla nas. Świat potrzebuje ludzi takich jak Wy!

Odznaczone zostały następujące osoby:

Małgorzata i Jarosław Szydłak - zgłoszeni przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej:

- za wieloletnie zaangażowanie w dziełach Caritas Archidiecezji Gdańskiej, a wcześniej w Ruchu Światło Życie i Kręgach Domowego Kościoła w Rumi, działalność trzeźwościową, a także kulturalną m.in. z Grupą Artystyczną NAZARET oraz działania na rzecz małżeństwa i rodziny, jako Doradcy Życia Rodzinnego.

Irena Rykowska - zgłoszona przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej za wyjątkowo aktywną działalność w Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej zarówno w Oddziale parafialnym, jak i Radzie Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej, dbałość o formację religijną, moralną i intelektualną członków Akcji Katolickiej oraz dzieci i młodzieży oraz działalność charytatywną w tym, jako wolontariusz Domu Opieki Społecznej.

Urszula Roguska - zgłoszona przez Chór Cantores Minores Gedanensis przy parafii p. w. Bożego Ciała w Gdańsku. Za zaangażowanie w szkolnictwie specjalnym, współtworzenie Stowarzyszenia Miłośników Pieśni Patriotycznej, wojewódzkiego Konkursu Pieśni Historycznej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, a także zaangażowanie w program Katyń ocalić od zapomnienia” oraz działanie na rzecz środowisk kombatanckich.

Elżbieta Kacynel - Rendzio zgłoszona przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Za wieloletnie wybitne zaangażowanie na rzecz dzieł Caritas Archidiecezji Gdańskiej, prowadzenie Centrum Caritas im. Św. Matki Teresy z Kalkuty, działanie na rzecz osób niepełnosprawnych, m.in. w Warsztacie Terapii Zajęciowej i Środowiskowym Domu Samopomocy.

Mirosław Lademann – zgłoszony przez Stowarzyszenie „Rodzina Piaśnicka”. Za wyjątkowe zaangażowanie organizacyjne i wydawnicze oraz propagowanie wiedzy i pamięci o zbrodni niemieckiej w Lesie Piaśnickim, działalność na rzecz Chóru Mieszanego „Cantores Veiherovienses” i wielostronną działalność społeczną oraz na niwie kultury.

 

Źródło: Kapituła Pro Ecclesia et Populo – 5 maja 2021 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag