Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Marsz dla Życia w Kanadzie jest planowany pomimo lockdownu

Obecna sytuacja w Kanadzie jest bardzo trudna. Rząd wprowadził poważne restrykcje, które w wielu przypadkach naruszają kanadyjską Kartę Praw i Wolności. Aborcja jest w pełni dozwolona, wszelkie protesty przed placówkami aborcyjnymi zakazane i karane (jak w przypadku Mary Wagner), eutanazja zalegalizowana, a domy opieki pozbawiane finansowania, jeżeli odmawiają jej stosowania wobec swoich pacjentów.

W tej sytuacji kanadyjscy obrońcy życia uważają, że nie mogą milczeć i pomimo zakazów i ograniczeń planują zorganizowanie Marszu dla Życia w Ottawie. - Pomimo pandemii COVID-19 i związanych z tym ograniczeń, nadal mamy konstytucyjne prawo do pokojowego demonstrowania, co zapewnia nam kanadyjska Karcie Praw i Wolności – piszą organizatorzy marszu.

- Biorąc pod uwagę zarówno naglącą potrzebę, jak wielkie znaczenie odniesienia się do niesprawiedliwych praw, dotyczących aborcji i eutanazji, wybieramy korzystanie z naszego prawa w możliwie najbardziej bezpieczny i ostrożny sposób – stwierdzili w swoim oświadczeniu przedstawiciele Kanadyjskiego Narodowego Marszu dla Życia. Głównym organizatorem jest duża organizacji obrony życia, która ma olbrzymie doświadczenie – Campaign Life Coalition (CLC).

W ubiegłym roku z powodu pandemii Kanadyjski Marsz dla Życia odbył się jedynie wirtualnie. Po upływie roku ograniczenia nadal obowiązują, a restrykcje są nawet większe, gdyż władze stanu Ontario zakazały wszelkich zgromadzeń, również tych na świeżym powietrzu. W centrach miast pojawiają się nawet duże protesty, ale są one zdecydowanie tłumione.

W związku z tą trudną koronawirusową sytuacją organizatorzy Marszu rozłożyli całe wydarzenie na kilka dni. Oprócz realnego marszu w centrum miasta, w którym będzie można wziąć udział osobiście, dodatkowo zaplanowano pełny program wydarzeń wirtualnych, w których można wziąć udział po wcześniejszym zgłoszeniu. Wszystkie wydarzenia towarzyszące będą się odbywały od 10 do 16 maja.

Właściwy Marsz da Życia, w którym będzie można uczestniczyć osobiście, ma się rozpocząć na schodach pod Parlamentem Kanady 13 maja (wtorek – rocznica objawienia w Fatimie) o godz. 12:30 (amerykańskiego czasu wschodniego). Marsz przejdzie przez miasto i powróci przed Parlament ok. godz. 14:00.

Debbie Duval, przedstawicielka CLC, w oświadczeniu z 5 maja powiedziała, że ​​ Narodowy Marsz dla Życia jest protestem przeciwko największej niesprawiedliwości naszych czasów w zakresie praw człowieka - aborcji i eutanazji - z tego powodu mamy obowiązek pociągnąć naszych ustawodawców do odpowiedzialności.

Organizatorzy marszu zalecili wszystkim, którzy zdecydują się przyjechać i osobiście uczestniczyć w tej manifestacji, aby każdy uczestnik ocenił, jakie ryzyko jest gotowy osobiście podjąć przychodząc na to wydarzenie. – Prosimy o zapoznanie się z zagrożeniami prawnymi i zdrowotnymi, które są związane z uczestnictwem w Narodowym Marszu dla Życia w Ottawie. Dołożymy wszelkich starań, aby to ryzyko zminimalizować – podkreśliła w oficjalnym oświadczeniu organizatorów wydarzenia. - Jeśli zdecydujesz się wziąć udział w Marszu dla Życia, zachowuj się z szacunkiem i odpowiedzialnie oraz przestrzegaj wszystkich środków chroniących zdrowie.

Organizatorzy przekazali prośbę, aby nie brać udziału w Marszu, jeżeli ktoś czuje się źle lub podejrzewa, że może być zakażony COVID-19 czy też niedawno przyjechał z zagranicy. Twierdzą, że proszżą o to ze względu na bezpieczeństwo innych uczestników (z których niektórzy mogą być w starszym wieku) oraz ze względu bezpieczeństwa oraz zachowania prawa do organizacji Marszy w przyszłości.

Wśród wirtualnych wydarzeń towarzyszących w dniu 13 maja wieczorem (godz. 19:30 lokalnego czasu) zaplanowana jest tzw. uroczysta gala, tzw. Rose Donner, którą poprowadzi David Bereit, założyciel 40 Days for Life (40 Dni dla Życia). Zgodnie z tradycją udział jest płatny, a pieniądze są przekazywane działalność pro-life.

W kolejnym dniu, 14 maja, odbędzie się internetowa konferencja dla młodzieży, która jest bezpłatna.

Natomiast w sobotę 8 maja odbyło się wirtualne seminarium na temat eutanazji, którą prowadził Holender, Alex Schadenberg, dyrektor wykonawczy Koalicji Zapobiegania Eutanazji. To wydarzenie było sponsorowane przez Rycerzy Kolumba.

Zaplanowano również wiele spotkań o charakterze modlitewnym, Msze św., i in. W środę 12 maja w godz. 20:00 do 21:30 (lokalnego czasu) ma się także odbyć Czuwanie ze świecami w miejsce tradycyjnie organizowanej procesji ze świecami. Będzie to okazja do modlitwy w intencji kobiet, które zamierzają przerwać ciążę, za osoby pracujące w przemyśle aborcyjnym i polityków popierających zabijanie dzieci w łonach matek, o zakończenie dramatu aborcji na całym świecie i pełną ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Tegoroczne czuwanie przy świecach ma obejmować modlitwę, świadectwa i muzykę na żywo.

W spotkaniach wirtualnych i modlitwie (w języku angielskim) każdy może się włączyć przez Internet na Youtube.com/marchforlifecanada

Udostępnij tę informację

Źródło: Campaign Life Coalition, March for Life Canada, opracowanie własne – 9 maja 2021 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag