Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Spadek dzietności z powodu COVID-19 – w USA najniższy poziom od 1979 roku

Można się było spodziewać, że pandemia koronawirusa spowoduje spadek dzietności na całym świecie. Dotychczas jednak jeszcze nie było podsumowań za 2020 rok. Właśnie opublikowano raport na temat liczby urodzeń w USA za 2020 rok. Okazuje się, że w 2020 roku odnotowano spadek o 4%. poziom wskaźnika urodzeń w USA jest to rekordowo niski, najniższy od 1979 roku.
\W pierwszych dniach maja National Center for Health Statistics opublikował dane pokazujące, że w roku 2020 liczba urodzeń w Stanach Zjednoczonych spadła z 3 747 540 do 3 605 201. Według CBS News dane z 27 stanów pokazują, że w grudniu, czyli dziewięć miesięcy po rozpoczęciu pierwszego lockdownu, nastąpił 7-procentowy spadek wskaźnika urodzeń.

Jednak ostatni spadek dzietności to tylko część większego trendu. W latach pięćdziesiątych amerykańska kobieta rodziła średnio prawie czworo dzieci w swoim życiu. obecnie ma mniej niż dwoje. W 2020 roku odnotowano rekordowo niski poziom 55,8 urodzeń na 1000 kobiet w wieku prokreacyjnym od 15 do 44 lat.

Należy tutaj przypomnieć wielką kampanię o przeludnieniu świata. Dużą rolę odrywało w niej ONZ i jego agendy, co zresztą robią do dzisiejszego dnia, chociaż wskaźniki urodzeń w wielu krajach stają się dramatycznie niskie. Nieustannie powtarzany jest mit, że światowe zasoby są na wyczerpaniu, co ma zagrażać ludzkości. Wprowadza się i finansuje wielkie, międzynarodowe programy ograniczenia populacji, zawierające antykoncepcję i aborcję. Programy tzw. promocji zdrowia reprodukcyjnego, zawierające mocny nacisk na zmniejszenie dzietności, są promowane także dzisiaj pod najróżniejszymi pretekstami, np. ubóstwa, głodu, zamian klimatycznych itd. Przedstawiciele establiszmentu, na przykład Bill Gates, w otwarty sposób mówia w mediach, że liczba ludzi na świecie musi zostać drastycznie ograniczona, najlepiej do jednego tzw. złotego miliarda (obecnie jest 7,6 mld).

Podczas lockdownu, większość firm została zmuszona do zamknięcia lub znacznego ograniczenia swojej działalności, zarówno przedstawicielstwa ONZ jak rządy wielu krajów, uznały, że aborcja jest usługą pierwszej potrzeby zwłaszcza w okresie pandemii. W efekcie w 2020 roku zabito 28 razy więcej dzieci w łonach matek niż zmarło ludzi na COVID-19.

Więcej informacji TUTAJ

Także w wielu krajach dopuszczono do stosowania w domu tylko po konsultacji telefonicznej stosowanie niezwykle groźnej dla kobiet pigułki aborcyjnej.

Pobierz ulotkę informacyjną Pigułka aborcyjna. Czy to bezpieczne? TUTAJ

Ten trend, wpływający na zmniejszenie dzietności, został dodatkowo wzmocniony po rozpoczęciu szczepień przeciwko COVID-19. Oficjalne zalecenia formy Pfizer mówiły, że należy unikać ciąży podczas szczepienia i nie poczynać dziecko co najmniej przez trzy miesiące po drugim szczepieniu, a najlepiej dłużej.

Później jednak zaczęto szczepić kobiety brzemienne. Zgodnie z doniesieniami w USA spowodowało to wiele poronień i przedwczesnych porodów.

Więcej informacji TUTAJ

W styczniu br. Francja odnotowano 13-procentowy spadek urodzeń w roku 2020 w porównaniu z rokiem poprzednim. Podobnie, jak w USA, wskaźnik urodzeń we Francji w grudniu 2020 roku spadł o 7 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. Rodziły się wtedy dzieci, które zostały poczęte w pierwszych miesiącach pandemii.

We Włoszech wskaźnik urodzeń doszedł do najniższego w historii; liczba urodzeń spadła o 5000, a liczba zgonów wzrosła o 14 000. Prezydent Sergio Mattarella ostrzegł, że kurcząca się liczba ludności Włoch ma olbrzymie znaczenie dla istnienia naszego kraju” Włochy planują zorganizowanie w najbliższym czasie wielkiego kongresu poświęconego kryzysowi demograficznemu, podczas którego ma przemówić sam papież Franciszek.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2019 roku Hiszpania odnotowała dziesiątki tysięcy więcej zgonów niż urodzeń, Był to spadek o 6,2% w porównaniu z rokiem poprzednim. Należy się spodziewać, że sytuacja w roku 2020 znacznie się pogorszyła, jednak dotychczas nie opublikowano danych.

Istnieją dowody, że komunistyczny rząd Chin nie podaje prawdziwych danych na temat liczby urodzeń. Pojawiają się symptomy poważnego kryzysu demograficznego. W 2020 roku Narodowe Biuro Statystyczne w Chinach ogłosiło, że w ciągu ostatniego roku urodziło się 14,65 miliona dzieci. Jednak porównując znane wskaźniki urodzeń dla każdego z regionów, liczby te są od 10 do 20 procent niższe od publikowanych przez rząd.

Więcej informacji na temat kryzysu demograficznego w Chinach TUTAJ

W Polsce jeszcze nie opublikowano danych statystycznych za 2020 rok, ale informacje za rok 2019, czyli przed pandemią, lokowały nas wśród krajów o jednym z najniższych wskaźników dzietności w Europie. Sytuacja ludnościowa w Polsce jest dramatyczna. Zgodnie z danymi Eurostatu z 2019 roku jedna kobieta w Polsce rodzi w ciągu swojego życia średnio 1,44 dziecka. Do zastępowalności prostej potrzeba co najmniej 2,1 dziecka na statystyczną kobietę. Możemy się obawiać, że okres pandemii i lockdownu spowoduje dalsze znaczne obniżenie dzietności.

 

Źródło: LifeSiteNews, opracowanie własne – 5 maja 2021 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag