Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Ameryka Południowa broni się przed aborcją – Dominikana nadal całkowicie chroni życie poczętych dzieci!

Pomimo międzynarodowej presji Dominikana pozostaje krajem broniącym życia poczętych dzieci. Latem 2020 roku w Izbie Deputowanych Parlamentu Dominikany rozpoczęto debatę nad ewentualną zmianą prawa karnego, która wprowadziłaby depenalizację zabijania nienarodzonych dzieci w kilku przypadkach.

W ubiegłym tygodniu Izba Deputowanych Dominikany kontynuowała procedowanie nowelizacji prawa karnego, ale zmiany dotyczące depenalizacji aborcji, proponowane przez proaborcyjnych liderów wspieranych przez silne naciski lobby międzynarodowego, już wcześniej zostały odrzucony i w ogóle nie weszły pod obrady parlamentu.

Dominikana jest jednym z niewielu krajów na świecie, w których obowiązuje całkowity zakaz przerywania ciąży bez żadnego wyjątku. Prawo to zostało wprowadzone w 2009 roku, dzięki uchwaleniu przeważającą większością głosów poprawki do konstytucji, która mówi, że prawo do życia jest nienaruszalne od poczęcia aż do śmierci.

Te trzy wyjątki, które zwolennicy aborcji próbowali depenalizować i które ostatecznie zostały całkowicie odrzucone są zawsze podobne i w pewnym sensie z czasem stanowią otwarcie drzwi do pełnej legalizacji aborcji na żądanie. Są to: ratowanie życia matki, poczęcie na skutek gwałtu lub kazirodztwa oraz gdy u poczętego dziecka wykryto poważne wady letalne, prowadzące do jego szybkiej śmierci.

W rozmowie z Aciprensa, Juan Polanco, przywódca ruchu pro-life Dominikany, zapewnił, że nieuwzględnienie tych trzech żądań oznacza zwycięstwo obrony życia. Przypomniał także słowa wypowiedziane 15 marca przez posła Jesúsa Ogando, że ta decyzja oznacza, iż 110 posłów i 18 senatorów jednoznacznie opowiada się za życiem, rodziną i zasadami, które są fundamentem spajającym nasze społeczeństwo. To oznacza, że w Dominikanie istnieje większość parlamentarna, która opowiada się po stronie ochrony ludzkiego życia. Izba Deputowanych Republiki Dominikany składa się ze 190 członków, a Senat z 32.

Polanco podkreślił również, że obecna reforma kodeksu karnego Dominikany jest konieczna, gdyż pojawiło się wiele przestępstw, które wcześniej w ogóle nie były klasyfikowane. Obecny kodeks karny został uchwalony w XIX wieku i nie jest dostosowany do dzisiejszych okoliczności. – Zaznaczył także, że ta nowelizacja to historyczny dług, jaki miejscowi ustawodawcy mają wobec mieszkańców Dominikany, ale stanowiska się ścierają, gdy kwestia dekryminalizacji aborcji jest przedstawiana poprzez szczególne przypadki i sytuacje życiowe z tych trzech powodów. Jest to rodzaj manipulacji opinią publiczną. Dominikana jednak pozostaje na stanowisku pełnej ochrony ludzkiego życia od poczęcia.

Presja ze strony organizacji międzynarodowych, w tym również agendy ONZ oraz nowej administracji prezydenta Bidena, na kraje Ameryki Południowej, aby legalizację aborcję na życzenie jest potężna i z każdym dniem narastająca.

Więcej informacji na ten temat TUTAJ

Udostępnij tę informację

Źródło: ONE OF US Federation NEWS, opracowanie własne - 19 kwietnia 2021 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag