Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Przedwyborcze zmagania o zachowanie ochrony życia i rodziny w Meksyku

Administracja meksykańskiego prezydenta Andrésa Manuela Lópeza Obradora i deputowani z jego rządzącego obecnie Narodowego Ruchu Odnowy zdecydowali wstrzymać debatę na temat zmiany federalnej Konstytucji Meksyku w celu wprowadzenia do niej praw kobiet do aborcji oraz ideologii genderowej.

Na konferencji prasowej 14 kwietnia López Obrador powiedział: - kiedy pojawiają się bardzo kontrowersyjne kwestie wywołujące konfrontację, które opierają się na różnych punktach widzenia, najlepiej skonsultować się bezpośrednio ze społeczeństwem. Podkreślił, że jego zaleceniem dla meksykańskich ustawodawców jest konsultowanie się z obywatelami w kwestiach kontrowersyjnych, w których istnieją merytoryczne różnice postaw i poglądów. – Konsultacje oddają głos obywatelom, więc niech ludzie sami decydują – zadeklarował.

W ten sposób prezydent Meksyku, López Obrador, odniósł się do szerokich badan opinii publicznej, nazywanych nieformalnym referendum, które zostały przeprowadzone przez przedstawicieli jego partii w swoich okręgach wyborczych w celu zweryfikowania i znalezienia uzasadnienia dla polityki rządu. Z daleka widać, że gra idzie o głosy wyborców, którzy są przeciwni aborcji i niszczeniu rodziny.

- Jeżeli chodzi o wszystkie te inicjatywy – stwierdził prezydent Obrador – myślę, że nie będzie na to czasu. To nie znaczy, że wywieramy wpływ na władzę ustawodawczą, ale o to, że zwyczajna sesja parlamentu dobiegnie końca pod koniec tego miesiąca (ostatnia w tej kadencji) - dodał prezydent. Zwykłe sesje ustawodawcze w Meksyku trwają od 1 września do 15 grudnia i od 1 lutego do 30 kwietnia.

Tymczasem 11 marca Komisja Konstytucyjna meksykańskiej Izby Deputowanych, która rozpatruje propozycje zmian, pozytywnie zaopiniowała proponowane zmiany w konstytucji, które otwierają drzwi do legalizacji aborcji i narzucenia ideologii gender.

Kontrowersyjne terminy, które miałyby zostać wprowadzone do konstytucji, obejmują autonomię reprodukcyjną, swobodny rozwój osobowości, usługi w zakresie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego, ekspresję płci (gender), małżeństwa osób tej samej płci, rzeczywistą równość, seksualną i fizyczną tożsamość oraz rodzaje płci.

ACI Prensa, hiszpańskojęzyczna Katolicka Agencja Informacyjna przeprowadziła wywiad z , Rodrigo Ivánem Cortésem, przewodniczącym National Front for the Family (Narodowego Frontu na rzecz Rodziny). Powiedział on, że w ramach swojego działania przeciwko wprowadzeniu zmian do konstytucji spotkał się z głównymi przywódcami Krajowego Ruchu Odnowy w Izbie Deputowanych i w Senacie. Podkreślił, że podczas tych rozmów otrzymaliśmy od nich jednoznaczną deklarację, że pomimo tego wszystkiego, co zostało już wstępnie zaakceptowane i przesłane do komisji, ten projekt nie trafi na plenarne posiedzenie parlamentu, pod ogólną debatę i głosowanie.

Cortés podkreślił, że zdecydowana większość inicjatyw na rzecz aborcji i ideologii gender w tej kadencji była wprowadzana i forsowana przez prezydencki Narodowy Ruch Odnowy.

Odnosząc się do projektu reformy konstytucji, prezes frontu organizacji prorodzinnych powiedział: - możemy powiedzieć, że na razie jest to włożenie sprawy do zamrażarki, ale nadal nie możemy tracić czujności. (...) Wiemy, dlaczego tak się obecnie dzieje. Przyczyną jest to, że deputowani, którzy mają prawa ustawodawcze, nie powiedzieli ludziom prawdy podczas kampanii wyborczej, aby zachować poparcie i zostać ponownie wybranymi do Kongresu, ukrywając jednocześnie swoje sekretne cele i interesy. Te tajne plany są sprzeczne z programem wyborczym, który doprowadził do zwycięstwa Lopeza Obradora w wyścigu prezydenckim – dodał.

Cortez nie tylko zachęcił obywateli Meksyku, aby na bieżąco i uważnie śledzili, co dzieje się w Kongresie, ale również wystosował bardzo ważny, bardzo mocny i potężny apel:

- Abyśmy potrafili dobrze zagłosować i żądali, aby kandydaci rzetelnie przedstawiali swoje stanowisko w trakcie tego cyklu wyborczego. Wybory są dla nas wszystkich wyzwaniem, abyśmy wybrali takich przedstawicieli, którzy autentycznie promują i bronią życia, rodziny i wolności – zaznaczył.

6 czerwca Meksykanie będą wybierać każdego z 500 członków Izby Deputowanych i ponad 20 000 lokalnych urzędników, takich jak gubernatorzy, posłowie stanowi i burmistrzowie. Narodowy Instytut Wyborczy nazwał to głosowanie największymi wyborami w historii Meksyku .

Więcej informacji – apel biskupów Meksyku TUTAJ

 

Źródło: CNA INFO. opracowanie własne – 17 kwietnia 2021 r

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag