Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Administracja prezydenta Bidena zezwala na finansowanie badań naukowych wykorzystujących tkanki abortowanych dzieci

Należące do federalnej struktury rządowej administracji National Institutes of Health (NIH) za pośrednictwem Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej (HHS) w dniu 16 kwietnia br. wydało i rozesłało oświadczenie informujące, że ​​uchyla zasadę obrony życia, którą wprowadził prezydent Donald Trump, zabraniając finansowania ze środków federalnych badań, podczas których wykorzystuje się tkankę i narządy abortowanych dzieci.

Oświadczenie to spowodowało silną reakcję amerykańskich środowisk pro-life. Tom McClusky prezes Marszu dla Życia (USA) nazwał to oświadczenie bardzo rozczarowującym. Przypomniał też, że: tego typu eksperymentalne badania są rażącym naruszeniem ludzkiej godności. Amerykanie mają prawo oczekiwać, aby ich podatki nie były wykorzystywane w tak nieetycznym celu. Ponadto należy podkreślić, że rząd nie ma żadnego faktycznego interesu w stymulowaniu rynku na fragmenty ciał nienarodzonych dzieci zabijanych podczas aborcji.

Liderzy pro-life zaznaczają, że podczas prezydentury Obamy miliony dolarów od podatników wykorzystywano na finansowanie grantów w celu prowadzenia nieetycznych badań naukowych, w tym na tworzenie humanizowanych myszy z tkankami pochodzącymi z potencjalnie zdolnych do życia abortowanych dzieci.

Więcej informacji na temat eksperymentu tzw. humanizowanych myszy TUTAJ

W 2018 roku HHS utworzył fundusz w wysokości 20 milionów dolarów na tego typu eksperymenty. Dopiero administracja Trumpa powstrzymała finansowanie tych badań.

- Z powodu nowej polityki Bidena, zdecydowanie popierającego aborcję, ta decyzja zmusi amerykańskich podatników do brania udziału w barbarzyńskich eksperymentach z

wykorzystaniem części ciał niewinnych dzieci zabitych w czasie aborcji – powiedziała Marjorie Dannenfelser, prezes Susan B. Anthony List.

Dr Tara Sander Lee, kierownik działu nauk przyrodniczych w Charlotte Lozier Institute, podkreśliła, że polityka ta jest sprzeczna zarówno z etyką, jak też nie przynosi pozytywnych efektów na polu naukowym. Dzisiaj są dostępne znacznie lepsze i etyczne alternatywy dla eksperymentów z wykorzystaniem tkanek abortowanych dzieci. Są to komórki macierzyste pochodzące od osób dorosłych, które są badane przez niezliczonych naukowców na całym świecie i służą do opracowywania i produkcji nowoczesnych leków.

Więcej na temat handlu organami dzieci po aborcji TUTAJ

W skład federalnego Instytutu ds. Etyki NIH, powołanej w 2020 roku przez prezydenta Trumpa, weszło także kilku katolickich bioetyków, jak ks. Tadeusz Pacholczyk (dyrektor ds. Edukacji w National Catholic Bioethics Centre) oraz Greg Burke (współprzewodniczący Komisji Etyki Katolickiego Towarzystwa Lekarskiego (CMA).

Więcej na temat powołania Instytutu ds. Etyki przez prezydenta Trumpa TUTAJ

Więcej na temat decyzji Instytutu ds. Etyki ws. blokowania grantów na eksperymenty z wykorzystaniem tkanki płodowej abortowanych dzieci TUTAJ

Obecna decyzja polityczna administracji Bidena całkowicie blokuje działanie powołanego przez prezydenta Trumpa Instytutu ds. Etyki i ponownie otwiera rzekę pieniędzy na finansowanie tych nieetycznych badań.

 

Źródło: Life News/ CNA, 16 kwietnia 2021 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag