Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Zakaz terapii hormonalnej i zabiegów chirurgicznych zmiany płci dla nieletnich wprowadził stan Arkansas (USA)

Arkansas jest pierwszym stanem w USA, który zabronił stosowania blokerów dojrzewania i innych terapii hormonalnych oraz zabiegów chirurgicznych dla nieletnich osób, które wyrażają chęć zmiany płci. Stanowy parlament odrzucił we wtorek 6 kwietnia br. weto gubernatora w tej sprawie.
Republikański gubernator stanu Arkansas, Asa Hutchinson, zawetował ustawę w piątek 26 marca br. uznając, że kwestia terapii hormonalnych i chirurgicznych zabiegów zmiany płaci nie powinna być regulowana przez władze państwowe. Izba Reprezentantów i Senat tego południowego stanu USA odrzuciły jego weto.

Nowe prawo wejdzie w życie pod koniec lipca 2021 roku. Od tego czasu każdemu pracownikowi służby zdrowia, zapewniającemu osobom poniżej 18. roku życia hormonalne blokery dojrzewania , inne terapie hormonalne lub zabiegi chirurgiczne związane ze zmianą płci, będzie grozić pozbawienie licencji lekarskiej. Pacjenci, którzy poddali się tej procedurze w bardzo młodym wieku, a później żałują swoich decyzji i uważają je za podjęte przedwcześnie, będą mogli skarżyć lekarzy do sądu o odszkodowanie.

Agencja Reutera podaje, że wprowadzenie podobnych przepisów prawa jest rozważane w co najmniej 16 innych stanach USA.

Prawo to jest mocno krytykowane przez środowiska LGBTQ, które twierdzą (bez przestawiania dowodów), że pozbawi ono osoby transpłciowe potrzebnej opieki medycznej i będzie skutkować większą liczbą samobójstw. Szokujące jest poparcie tego stanowiska przez Amerykańską Akademię Pediatrii, skupiającą ponad 60 tys. lekarzy dziecięcych.

Należy podkreślić, że procedury zmiany płci u dzieci i młodzieży przed lub w okresie dojrzewania są bardzo niebezpieczne dla ich zdrowia i równowagi hormonalnej. Ponadto ingerencja chirurgiczna zawsze wiąże się z trwałą kastracją, czyli pozbawieniem danej osoby możliwości posiadania w przyszłości własnych dzieci.

Dostarczanie testosteronu nastoletnim dziewczętom staje się obecnie jednym z głównych źródeł dochodu placówek Planned Parenthood, które ją udostępniają na życzenie za odpowiednią opłatą, bez konsultacji z lekarzem. Jak podkreślają pracownicy PP uzależnienie od hormonów stanowi stały dochód, gdyż te nastolatki regularnie przez długi okres czasu korzystają z tej oferty.

Możliwość skarżenia o odszkodowanie za trwałe szkody na zdrowiu w okresie dojrzewania jest w warunkach amerykańskich znakomitym hamulcem dla bezkarnie rozwijającego się biznesu i propagandy LGBTQ, którego ceną jest trwałe okaleczanie nastolatków.

Więcej informacji TUTAJ

Na temat stosowania blokerów dojrzewania u dzieci więcej informacji TUTAJ

Udostępnij tę informację

 

Źródło: BBC/ Routers/ TVP INFO, opracowanie własne – 7 kwietnia 2021r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag