Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Ojcowie będą płacić alimenty także w okresie ciąży – nowe prawo w stanie Utah (USA)

Celem wprowadzenia nowego prawa w stanie Utah w USA jest praktyczna, materialna pomoc dla matki w ciąży, do której udzielenia jest zobowiązany ojciec poczętego dziecka. Tak więc alimenty mogłyby być zasądzone jeszcze w okresie ciąży. Wnioskodawcy liczą, że dzięki tej praktycznej pomocy materialnej dla kobiet brzemiennych wiele z nich wybierze życie dla swoich nienarodzonych dzieci.
Jest to pierwsza inicjatywa ustawodawcza w Stanach Zjednoczonych, która rozszerza okres świadczenia alimentów na dziecko również na okres prenatalny. Parlament stanu Utah, w którym większość mają Republikanie, przyjął tę ustawę. Gubernator stanu, Spencer Cox, który jest republikańskim zwolennikiem obrony życia, nie dawno tę ustawę podpisał.

- W naszych działaniach chcemy pomagać ludziom i faktycznie bronić życia! – powiedział republikanin, Brady Brammer z R-Pleasant Grove, który był inicjatorem tej ustawy.

Jednym ze sposobów, aby bronić poczęte dzieci, było zmniejszenie obciążeń finansowych w okresie ciąży – dodał. Prawo to odnosi się także do składek na ubezpieczenie zdrowotne oraz innych świadczeń na leczenie związane z ciążą. Co ważne, ojcowie nie będą zobowiązani do pomocy w opłacaniu aborcji, jeżeli nie wyrażą na to zgody.

W celu potwierdzenia, kto jest ojcem, można przeprowadzić test. Jeżeli jego wynik będzie pozytywny, ojciec będzie musiał płacić alimenty na swoje poczęte dziecko także przed jego urodzeniem.

Podczas dyskusji w stanowym parlamencie niektórzy deputowani wyrażali obawę, że prawo to spowoduje większe uzależnienie matek i dzieci od agresywnych mężczyzn. Salt Lake Tribune poinformowała jednak, że prawo to powołuje także biuro pobierające alimenty na dzieci, które będzie zapobiegać takim społecznym nadużyciom. – Każdy, kto opuścił związek oparty na przemocy, nie musi mieć więcej kontaktów, których nie chce! Matka nie jest zobowiązana na mocy prawa do ubiegania się o alimenty, ale może to zrobić, jeżeli zechce – zapisano w ustawie.

Merrilee Boyack, przewodnicząca koalicji Abortion Free Utah (Utah Wolne od Aborcji), podkreśliła, że ​​prawo to pomoże matkom wybrać życie dla ich nienarodzonych dzieci, gdyż odciąży je finansowo. - Wszystko, co możemy zrobić, aby wesprzeć kobiety w takich okolicznościach, pomoże im urodzić dzieci, poczuć się dobrze z tym wyborem i mieć poczucie wsparcia na ich drodze” - powiedziała Boyack.

Jednak Planned Parenthood (PP) znalazło sposób na podjęcie krytyki nowego prawa i forsowanie własnej polityki aborcyjnej. Katrina Barker, prezes oddziału sieci aborcyjnej PP w Utah, argumentowała, że ​​kobiety będą poddawać się aborcji, ponieważ jest to rozwiązanie tańsze niż wychowywanie dziecka. – W ogólnym rozrachunku posiadanie dziecka i wychowywanie go aż do dorosłości pochłania znacznie więcej pieniędzy – powiedziała w wywiadzie dla Associated Press. – Osoby, które zajdą w ciążę, powinny być w stanie samodzielnie określić, co jest dla nich najlepsze, bez ingerencji ustawodawczej, naruszania ich prywatności lub przeszkód biurokratycznych – kontynuowała Barker, przedstawicielka Planned Paranthood, w swoim oświadczeniu dla programu NBC Today Show. Program. Jest to jednak typowa demagogia, gdyż alimenty byłyby wypłacane aż do pełnoletności dziecka, jak jest obecnie, a nie tylko w okresie przedporodowym.

Nowe prawo jest jednym z wielu sposobów, w jaki działają stanowi prawodawcy i obrońcy życia w stanie Utah, aby chronić życie nienarodzonych dzieci i wspierać matki w potrzebie. W ubiegłym roku stan Utah uchwalił prawo zabraniające wszystkich aborcji z wyjątkiem tzw. sytuacji specjalnych: na skutek zagrożenia życia matki, gwałtu, kazirodztwa, i śmiertelnych deformacji płodu. Aborcjoniści, którzy naruszają to prawo, mieli być oskarżani o popełnienie przestępstwa. Niestety prawo to zostało zablokowane decyzją Sądu Najwyższego z powodu precedensu Roe przeciwko Wade.

Udostępnij tę historię.

Źródło: Life News, opracowanie własne – 6 kwietnia 2021 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag