Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Papież Franciszek nosi w sercu cierpienie milionów niewinnych dzieci zabitych w łonach matek

Papież Franciszek podczas audiencji środowej na Watykanie rozpoczynającej Triduum Paschalne w swoim przesłaniu na Wielki Tydzień o ofierze Chrystusa na Krzyżu powiedział, że nosi w swym sercu cierpienie milionów dzieci zabitych w łonach matek.
Ociec Święty podkreślił, że ukrzyżowanie Jezusa przypomina mu o barankach ofiarnych, które są krzyżowane w naszych czasacho ofiarach wojen, dyktatur i aborcji. – Adorując Krzyż, przeżywajmy na nowo drogę niewinnego Baranka, złożonego w ofierze dla naszego zbawienia. (...) Będziemy nosić w naszych umysłach i sercach cierpienia chorych, ubogich, odrzuconych tego świata; będziemy pamiętać o „ofiarowanych jagniętach”, niewinnych ofiarach wojen, dyktatur, codziennej przemocy i aborcji.

Wezwał chrześcijan, aby nie zapominali o krzyżowanych dzisiaj, ponieważ w nich jest obecny Jezus. (....) Przed wizerunek ukrzyżowanego Boga przyprowadźmy na modlitwie wielu, zbyt wielu, współcześnie ukrzyżowanych, którzy tylko od Niego mogą otrzymać pocieszenie i tylko On może nadać sens ich cierpieniu.

Papież zaznaczył, że chociaż świat jest pełen zła i ciemności, Jezus przynosi nadzieję. – Zróbmy listę wszystkich wojen, które teraz się toczą, wszystkich dzieci, które umierają z głodu, dzieci pozbawionych edukacji, całych narodów niszczonych przez wojny, przez terroryzm – kontynuował. – Jezus wziął na siebie i rany ludzkości, i samą śmierć – miłość Boża nawodniła te nasze pustynie, On oświecił nasze ciemności!

Podkreślił, że zmartwychwstanie Chrystusa pokazuje, że dobro zawsze zwycięża zło, a życie wygrywa ze śmiercią. Zachęcał chrześcijan do trzymania się tej nadziei w obliczu tak wielu problemów i trudności. Zaznaczył, że także w tym roku uroczystości Wielkiego Tygodnia będą przebiegać w cieniu pandemii. - W wielu sytuacjach cierpienia, zwłaszcza, gdy doświadczają go osoby, rodziny i narody już dotknięte przez ubóstwo, katastrofy czy konflikty, krzyż Chrystusa jest jak latarnia morska, która wskazuje port statkom na wzburzonym morzu. To znak nadziei, która nie zawodzi i mówi nam, że ani jedna łza, ani jeden jęk nie giną bezpowrotnie w Bożym planie zbawienia.

Papież Franciszek w swoich orędziach często wspomina o nienarodzonych dzieciach i potępia aborcję. Na początku tego roku wyraził ból z powodu rosnącej presji na legalizację i ułatwianie dostępu do aborcji na całym świecie. Przemawiając do ambasadorów Stolicy Apostolskiej w Rzymie, wezwał przywódców państw do ochrony każdego życia ludzkiego, w tym nienarodzonych dzieci od poczęcia w łonie matki. W 2018 roku porównał aborcję do zatrudniania płatnego mordercy.

Na zakończenie papież Franciszek powiedział: - Niechaj radość wielkanocnego poranka, pomimo zmagań z pandemią, opromieni was nadzieją, ufnością i pokojem. Życzę wam radosnego spotkania ze Zmartwychwstałym Panem i z serca wam błogosławię!

Udostępnij tę historię

 

Źródło: CNA/ Life News, opracowanie własne – 31 marca 2021 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag