Przedstawiciel polskich ruchów obrony życia sekretarzem generalnym Europejskiej Federacji dla Życia i Godności Człowieka ONE OF US

Jakub Bałtroszewicz, prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia i Rodziny, został jednogłośnie wybrany na sekretarza generalnego Europejskiej Federacji dla Życia i Godności Człowieka ONE OF US – największej organizacji pro-life w Europie.

25 marca, ze względu na pandemię on-line, odbyło się Zgromadzenie Ogólne Europejskiej Federacji dla Życia i Godności Człowieka ONE OF US oraz corocznie organizowany w Parlamencie Europejskim Tydzień dla Życia.

W trakcie spotkania poszczególni członkowie Europejskiej Federacji przedstawiali sytuację obrony życia w ich krajach. Omówiono także roczny plan pracy. W każdym miesiącu Federacja skupi się na innym temacie, w który ma się zaangażować inny kraj. W kwietniu podjęty będzie temat klauzuli sumienia z medycznego i z prawnego punktu widzenia, a w kolejnych m.in. wartości ludzkich, współczesnego ojcostwa i macierzyństwa.

Europejska Federacja ma nadzieję, że do jesieni pandemia ustanie i będzie możliwa organizacja dorocznego Forum ONE OF US, które jest planowane na październik w Portugalii. Natomiast w listopadzie w Polsce wstępnie przewiduje się roczne seminarium Platformy Kulturalnej.

W czasie czwartkowego Zgromadzenia Ogólnego wybrano także komitet wykonawczy Federacji, który aktualnie reprezentują członkowie pochodzący z dziesięciu krajów. Wśród nich znalazł się m.in.: Alojz Peterle – pierwszy premier Słowenii i wieloletni poseł do Parlamentu Europejskiego. Prezydentem Federacji ponownie został wybrany Jaime Mayor Oreja – były Minister Spraw Wewnętrznych Hiszpanii, europoseł i wiceprzewodniczący Partii Ludowej, a na sekretarza generalnego na drugą kadencję jednogłośnie powołano Jakuba Bałtroszewicza, prezesa Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia i Rodziny.

W czasie zgromadzenia do Europejskiej Federacji ONE OF US przyjęto także nowe organizacje członkowskie z Czech, Węgier, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Aktualnie Federację tworzy ok. 70 organizacji z 28 krajów Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii.

Europejska Federacja dla Życia i Godności Człowieka ONE OF US powstała na gruncie Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej o tej samej nazwie, która zebrała 2 miliony głosów Europejczyków pod postulatem zakończenia finansowania aborcji ze środków publicznych UE (szczególnie w krajach trzeciego świata) oraz eksperymentów na embrionach ludzkich. Jest największą tego typu organizacją w Europie. Należą do niej m.in. Fundacja JEDEN Z NAS oraz Polska Federacja Ruchów Obrony Życia i Rodziny.

Źródło: Fundacja Jeden z Nas – 26 marca 2021 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.