Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

USA: Izba Reprezentantów uchwaliła olbrzymie dofinansowanie antycovidowe, które także zawiera wielkie pieniądze na aborcję w kraju i za granicą

Marszałek Izby Reprezentantów USA, Nancy Pelosi, od dawna usiłowała uzyskać duże dofinansowania do aborcji w ramach programów antycovidowych. Za prezydentury Donalda Trumpa to jej się nie udawało, jednak po przejęciu władzy przez prezydenta Joe Bidena i uzyskaniu przewagi w Kongresie, natychmiast pierwszy etap do osiągnięcia tego celu został zrealizowany.

27 lutego w godzinach porannych Izba Reprezentantów przyjęła ustawę „plan ratunkowy” w sytuacji kryzysu spowodowanego pandemią, która uruchamia olbrzymi fundusz wysokości 1,9 biliona dolarów(!).Jest on ponad dwa razy większy niż plan stymulacyjny opracowany podczas Wielkiej Recesji i stanowi prawie połowę kosztów rocznego budżetu federalnego Stanów Zjednoczonych. Ustawa pozwala jednak na użycie tych olbrzymich środków również na aborcję zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w wymiarze międzynarodowym.

Ustawa ta zmusza Amerykanów do finansowania aborcji, ponieważ Demokraci odrzucili propozycję Republikanów, aby zastosować tzw. poprawkę Hyde'a, która zakazuje finansowania aborcji z funduszy federalnych. Tym samym podatnicy amerykańscy mają być zmuszani do finansowania zabijania dzieci w okresie prenatalnym. Demokraci zatwierdzili ustawę głosując według klucza partyjnego, przy czym każdy Republikanin z Izby Reprezentantów głosował przeciwko niej. Tylko dwóch Demokratów sprzeciwiło się odgórnym zaleceniom szefostwa swojej partii i głosowało przeciwko.

Grupy pro-life ostrzegają, że globalne fundusze na ochronę zdrowia, dotacje na ubezpieczenie zdrowotne i fundusze programu Title X mogą być przeznaczane na planowe aborcje, ubezpieczenie pokrywające koszty aborcji oraz finansowanie grup promujących zabijanie dzieci w łonach matek.

Podczas batalii wokół tej ustawy obrońcy życia usiłowali wprowadzić zakaz finansowania aborcji dla bezrobotnych z programu COBRA, a także z ulg podatkowych na składki zdrowotne. Próbowano także zablokować finansowanie aborcji w ramach programu planowania rodziny w wymiarze międzynarodowym. 206 reprezentantów poparło wprowadzenie poprawki Hyde’a (na 435 członków Izby Reprezentantów), nie mieli więc większości.

Ustawa ta wzbudza wiele kontrowersji społecznych. Konferencja Episkopatu Stanów Zjednoczonych (USCCB) zwróciła się do członków Kongresu o nieuwzględnianie przekazywania funduszy na aborcje w uchwalanej ustawie. .

Marjorie Dannenfelser, prezes organizacji pro-life Susan B. Anthony List, powiedziała: - Demokraci z Izby Reprezentantów wywołują haniebną presję na wspieranie masowej ekspansji aborcji na żądanie, opłacanej dolarami z podatków pod pozorem pomocy związanej z Covid-19 – w tym finansowanie aborcyjnego giganta Planned Parenthood.

Znany z zaangażowania w obronie życia republikanin z Izby Reprezentantów, Chris Smith, podczas swojego wystąpienia zauważył, że Prezydent Biden dawniej popierał ochronę życia i był przeciwny finansowaniu aborcji. ... napisał kiedyś do wyborców wyjaśniając, że jest przeciwko finansowaniu aborcji i jest za prawem, które chroniłoby zarówno kobietę, jak i jej nienarodzone dziecko. Obecnie jednak finansowany przez Planned Parenthood podcas kampanii wyborczej całkowicie poparł ich oczekiwania.

Sondaże pokazują, że większość Amerykanów nie chce płacić podatków na zabijanie nienarodzonych dzieci. Tego zdania jest również wielu wyborców Demokratów. Pokazują to ostatnie sondaże z Marist and Harvard University/Politico. Według Marist, sześciu na 10 Amerykanów (60%) sprzeciwia się finansowaniu aborcji przez podatników, podczas gdy sondaż przeprowadzony na Harvardzie wykazał 58%. Badania sugerują także, że kobiety o niskich dochodach nie chcą aborcji opłacanych przez podatników. Według sondażu Harvard / Politico wyborcy, którzy zarabiają ponad 75 000 dolarów, byli bardziej przychylni zniesieniu poprawki Hyde'a (45% za), podczas gdy ci, którzy zarabiają 25 000 dolarów lub mniej, byli zdecydowanie przeciwni (24% za). Stąd prosty wniosek, że te osoby, które najbardziej kwalifikują się do uzyskania dofinansowanej aborcji przez Medicaid z kieszeni podatników, najbardziej są temu przeciwni.

Ustawa trafi teraz do Senatu przy układzie sił 50/50, więc republikanie, aby powstrzymać jej uchwalenie będą potrzebowali pomocy demokraty, takiego jak np. Joe Manchin, który twierdzi, że jest po stronie obrony życia,. Batalia trwa!

Prezydent March for Life, Jeanne Mancini, oświadczyła w piątek, że ustawa ta obejmuje miliardy dolarów dotacji na aborcje, nie tylko w USA, ale także za granicą. O ile Senat przyjmie tę ustawę, olbrzymie fundusze zostaną skierowane na wsparcie działań aktywistów i organizacji popierających aborcję także w krajach, gdzie jest ona zabroniona, do których należy również Polska.

 

Źródło: CNA/ Life News, opracowanie własne– 27 lutego 2021 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag