Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

W Teksasie już 19 miast stało się Sanktuariami Życia, gdzie aborcja jest zabroniona

Rada Miasta Goldsmith w Teksasie 10 lutego 2021 r. jednogłośnie przyjęła uchwałę o przyłączeniu miasta do sieci Sanktuariów Życia oraz zakazem aborcji w granicach miasta.

Uchwała uznaje, że nienarodzone dzieci są wartościowymi istotami ludzkimi, które zasługują na ochronę na mocy prawa. Zabrania aborcji w granicach miasta i uniemożliwia otwieranie tam placówek aborcyjnych. Rozporządzenie nakłada również kary na osoby wykonujące aborcję za zabójstwo nienarodzonego dziecka, ale nie karze kobiet, które chcą lub dokonują aborcji.

- Ogłaszamy, że Miasto Goldsmith w Teksasie jest miastem Sanktuarium Życia – stwierdza uchwała Rady Miasta. Aborcja w każdym czasie i na każdym etapie ciąży jest uznawana za akt morderstwa… Sąd Najwyższy popełnił błąd w sprawie Roe przeciwko Wade stwierdzając, że kobiety w ciąży mają konstytucyjne prawo do aborcji swoich nienarodzonych dzieci.

Mark Lee Dickson, dyrektor Right to Life we ​​wschodnim Teksasie, przewodniczący inicjatywy Sanktuariów Życia, pogratulował przywódcom miast w Teksasie za priorytetowe traktowanie ochrony każdego ludzkiego życia – zwłaszcza gdy obecnie prezydent Joe Biden stara się zrobić coś przeciwnego.

Administracja Bidena daje jasno do zrozumienia, że ​​zależy im na dostępie do aborcji na życzenie w każdej sytuacji – powiedział. Aborcja to nie jest opieka zdrowotna, ale celowe zabijanie niewinnych ludzi, stworzonych na obraz i podobieństwo Boga – podkreślił.

Zapowiedział również, że dwa kolejne miasta w stanie Teksas prawdopodobnie wkrótce będą głosować o przyłączeniu się do sieci Sanktuariów Życia. – Aborcje mogą zdarzać się gdzieś indziej, ale zgodnie z prawem miasta Goldsmith, jeżeli ktokolwiek dokona zabójstwa dziecka poczętego w granicach miasta, złamie lokalne prawo i poniesie konsekwencje – dodał.

W stanie Teksas następujące miasta weszły do sieci Sanktuariów Życia: Grapeland, New Home, East Mountain, Whiteface, Wells, Big Spring, Rusk, Waskom, Neapol, Joaquin, Tenaha, Gilmer i Westbrook. Omaha również uchwaliło podobne zarządzenie, ale później się wycofało i w to miejsce przyjęło niewykonalną rezolucję.

Mieszkańcy miasta Lubbock również podjęli starania o uchwaleniu ich miasta Sanktuarium Życia w odpowiedzi na ubiegłoroczne działania Planned Parenthood, które otworzyło tam nową placówkę aborcyjną. W listopadzie Rada Miejska miasta Lubbock odrzuciła propozycję uchwały, ale na skutek petycji mieszkańców w maju ma się odbyć głosowanie powszechne i prawdopodobnie projekt ten zostanie przyjęty.

Każde z lokalnych zarządzeń obejmuje zarówno publiczny, jak i prywatny, mechanizm egzekwowania uchwalonego prawa. Zarządzenie na poziomie publicznym nakłada grzywny na aborcjonistę i każdego, kto pomaga przy aborcji w granicach miasta. Problem w tym, że tego publicznego prawa nie można wyegzekwować, dopóki precedens sądowy w sprawie Roe przeciwko Wade nie zostanie unieważniony.

Natychmiastowy jest jednak mechanizm egzekucji prywatnej, który sprawia, że ​​aborcjoniści i ci, którzy im pomagają, ponoszą odpowiedzialność cywilną (odszkodowawczą) wobec każdego żyjącego krewnego abortowanego dziecka, w tym matki, ojca, dziadków, rodzeństwa lub przyrodniego rodzeństwa nienarodzonego dziecka. Oznacza to, że ​​aborcjonista może zostać pozwany za aborcję nienarodzonego dziecka i zapłacić ogromne odszkodowanie.

Aktywiści aborcyjni próbowali powstrzymać działania sieci Sanktuariów Życia, ale w maju ubr. American Civil Liberties Union wycofała pozwy, kwestionujące uchwały siedmiu miast broniących życia poczętych dzieci w stanie Teksas.

 

Udostępnij tę informację.

Źródło: Life News, opracowanie własne – 12 lutego 2021 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag