Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Platforma Obywatelska opowiedziała się za aborcją do 12. tygodnia

Politycy opozycji są zadowoleni z przedstawionych w czwartek rozwiązań i zapewniają, że to świetny projekt. Warto jednak wspomnieć, że niezgodny z Konstytucją RP. Dla środowisk krzyczących od pięciu lat Konstytucja! Konstytucja! powinno być to dość istotne.

Aborcja powinna być dostępna do 12. tygodnia ciąży w szczególnie trudnych warunkach osobistych kobiety po konsultacjach z lekarzem i psychologiem – ogłosiła Platforma Obywatelska na konferencji prasowej w czwartek 18 lutego. Czy taki pomysł jest zgodny z prawem?

Artykuł 38. Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej: RP zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia – przypomniał na Twitterze rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak. Artykuł 2. ustawy o Rzeczniku Praw Dziecka: Dzieckiem jest każda istota ludzka od poczęcia do osiągnięcia pełnoletności – dodał. Co z tego wynika? Aborcja na życzenie to bezprawie – czytamy.

Warto też przypomnieć, że już w 1997 roku Trybunał Konstytucyjny (co ważne pod kierownictwem bardzo szanowanego przez opozycję prof. Andrzeja Zolla) uchylił przesłankę zezwalającą na aborcję w przypadku trudnej sytuacji życiowej kobiety.

Dziś Platforma Obywatelska chce, aby o tamtej decyzji TK zapomniano. Pojawia się więc pytanie: Zamierzają łamać konstytucję czy po dojściu do władzy zupełnie zmienić prawo? Nawet jeśli chodzi o to drugie, zmiana ustawy zasadniczej to bardzo skomplikowany proces. Ustawę o zmianie konstytucji uchwala Sejm większością co najmniej 2/3 głosów oraz Senat bezwzględną większością głosów. Zdobycie tak szerokiego poparcia jest niezwykle trudne – a w obecnej sytuacji prawie niemożliwe.

Na czwartkowej konferencji prasowej PO zapowiedziała, że zamierza nie tylko radykalnie zliberalizować prawo aborcyjne, ale również zapewnić bezpłatny dostęp do antykoncepcji, badań prenatalnych, edukacji seksualnej i wsparcia dla par starających się o dziecko metodą in vitro.

Tymczasem to politycy opozycji od 5 lat chętnie fotografują się z Konstytucją RP, piszą to hasło na banerach i koszulkach. Slogan „obronimy Konstytucję” pojawia się na ich profilach na Facebooku i Twitterze. Regularnie podkreślają, że tego dokumentu nie należy zmieniać.

Jak przypominają internauci, już w chwili wydania przez Trybunał Konstytucyjny orzeczenia ws. przesłanki eugenicznej, ci sami posłowie apelowali o niepublikowanie wyroku sędziów.

Sprawa aborcji budzi ogromne emocje. – To bezprawie – piszą o propozycjach PO internauci, bo na dzień dzisiejszy tak mocna zmiana prawa jest niezgodna z Konstytucją RP.

Źródło: TVP INFO – 18 lutego 2021 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag