Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Wielka Brytania: próba stałej legalizacji bardzo niebezpiecznej pigułki aborcyjnej bez badania lekarskiego

W Anglii i Walii trwają konsultacje społeczne w sprawie rządowej propozycji trwałej legalizacji tzw. aborcji „Do It Yourself” (DIY), którą można przeprowadzić w domu do 10 tygodnia życia dziecka przy pomocy tabletek wywołujących aborcję. Taką możliwość wprowadzono w Wielkiej Brytanii w marcu 2020 roku pod pretekstem obrony przed rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 . Obecnie kobiety i nastolatki wyłącznie na podstawie wideo-konsultacji z lekarzem otrzymują pocztą tabletki, które mogą zabić poczęte dziecko w każdej fazie życia płodowego i spowodować bardzo poważne powikłania u matki.

W publicznej debacie podnoszone są przede wszystkim dwie kwestie: braku osobistego spotkania kobiety z lekarzem i negatywny wpływ na poziom przemocy domowej, w tym na tle seksualnym, która i tak wzrosła w Wielkiej Brytanii na przestrzeni ostatniego roku. Aborcja w Wielkiej Brytanii jest legalna do 24 tygodnia ciąży, a w szczególnych przypadkach bez ograniczeń. Wykonywana jest jednak w szpitalach lub licencjonowanych placówkach. Stosowanie pigułki aborcyjnej bez badania lekarskiego i stałej opieki medycznej jest ewenementem wprowadzonym pomimo licznych protestów pod pretekstem pandemii koronawirusa. Z tego powodu w debacie w ogóle nie jest poruszana kwestia wprowadzenia jakiejkolwiek ochrony życia dziecka poczętego.

Zakończono już konsultacje społeczne w Szkocji. Dr Calum MacKellar członek Szkockiej Rady ds. Bioetyki Człowieka podkreśla potworność wyrzucania do śmieci lub spłukiwania w toalecie szczątków dziecka poczętego wielkości od trzech do sześciu centymetrów, bo tyle mierzy człowiek do 10 tygodnia życia. (Wielkość tę ukazuje model tzw. Małego Jasia.)

Nie są jeszcze znane statystyki tzw. domowych aborcji, dokonanych w Wielkiej Brytanii w minionym roku, podobnie jak liczba dzieci zabitych w domu po przekroczeniu terminu 10 tygodnia ciąży, a nawet ustawowego 24. tygodnia. Nie ma żadnych gwarancji, że tą legalną drogą tabletki aborcyjne nie będą trafiać do kobiet, które chcą dokonać aborcji nawet w ostatnim trymestrze życia płodowego, co bardzo poważnie zwielokrotnia ryzyko dla matki.

Nie istnieje wiarygodny sposób zweryfikowania stopnia zaawansowania ciąży bez badania USG czy bezpośredniego badania fizykalnego przeprowadzonego w gabinecie. Obecnie trwa dochodzenie w sprawie dziewięciu kobiet w Szkocji, które przyjęły tabletki aborcyjne po 10. tygodniu ciąży. Policja w Anglii prowadzi także dochodzenie w sprawie śmierci nienarodzonego dziecka po przyjęciu przez matkę tabletek aborcyjnych w 28 tygodniu.

Oficjalne dane Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej mówią o 52 kobietach, do których tabletki dotarły po upływie 10 tygodni ciąży. Są to jedynie przypadki oficjalnie zgłoszone.

Jak głoszą krytycy trwałej legalizacji farmakologicznej aborcji przeprowadzanej w domu, jest to w gruncie rzeczy narzędzie opresji, sprzyjające pogłębieniu przemocy wobec kobiet i dziewcząt. Wspomaga zarówno seksualne wykorzystywanie nieletnich, jak i ukrywanie handlu ludźmi. W debacie podnoszony jest duży potencjał nadużyć, do jakich już teraz prowadzi tymczasowa legalizacja farmakologicznej aborcji domowej. Wskazuje się, że po wysłaniu pigułek aborcyjnych nie ma żadnej gwarancji, kto ostatecznie je przyjmie. Seria tajnych dochodzeń w ubiegłym roku ujawniła, jak wiele kobiet było w stanie zdobyć te tabletki dla swoich dzieci udając, że są w ciąży. Śledztwo także wykazało, że wiele kobiet było w stanie otrzymać tabletki aborcyjne po upływie 10 tygodni ciąży.

Do 26 lutego można wyrazić swój sprzeciw wobec trwałej legalizacji aborcji domowej w Anglii. Konsultacje społeczne dla mieszkańców Walii kończą się 23 lutego. Początkowo rząd ogłosił wyłącznie możliwość wypełnienia formularzu online. Po ostrym głosie sprzeciwu ze strony środowisk pro-life rozszerzono formułę konsultacji i obecnie wypełnione formularze można również przesyłać tradycyjną pocztą.

Formularz konsultacji:
https://www.gov.uk/government/consultations/home-use-of-both-pills-for-early-medical-abortion

Formularz wypełniony przez SPUC (Society for the Protection of Unborn Children):
https://www.spuc.org.uk/News/ID/384718/Home-abortions-must-end-immediately-says-SPUC-in-submission-to-Government-consultation

Więcej na temat pigułki aborcyjnej, która jest bardzo niebezpieczna dla kobiet, w ulotce informacyjnej typu – pytania i odpowiedzi – skonsultowanej ze specjalistami: lekarzem ginekologiem położnikiem, prawnikiem, farmaceutą i psychologiem pracującym w poradni dla kobiet. Ulotkę można pobrać on line i wydrukować na domowej drukarce – TUTAJ

Źródło: Watykan News wg informacji Elżbiety Sobolewskiej – Farbotko, opracowanie własne – 3 lutego 2021 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag