Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

„Tęczowy Biden” – odgórna decyzja prezydenta USA w praktyce niszczy konkurencje sportowe kobiet przez przymus dopuszczenia do nich transpłciowych mężczyzn

Jedną z pierwszych decyzji nowego prezydenta USA, Joe Bidena, była dyrektywa dla amerykańskich szkół zmuszająca do rozszerzania praw uczniów transpłciowych. Nie chodzi tu tylko o korzystanie z ubikacji, gdzie dziewczynki nie będą się mogły czuć bezpiecznie, czy dołączanie chłopców deklarujących transpłciowość, do grup szkoleń dla dziewcząt. Najważniejszym wymiarem tej dyrektywy jest decyzja, zgodnie z którą chłopaka, deklarującego, że jest dziewczyną, będzie się obowiązkowo dopuszczać do startowania w konkurencjach sportowych razem z dziewczętami.

Dzieci powinny móc uczyć się bez lęku o to, czy będą mogły wejść do szatni, łazienki czy wziąć udział w zawodach sportowych (…). Wszyscy otrzymają jednakową opiekę, jaką zagwarantuje im prawo - bez względu na ich tożsamość płciową czy orientację seksualną – można przeczytać w dyrektywie podpisanej przez Joe Bidena.

Oczywiście środowiska LGBT są zachwycone i uważają, że to wreszcie właściwe zapobieganie dyskryminacji. Innego zdania są organizacje kobiece, wielu nauczycieli oraz rodziców. To zarządzenie poważnie dyskryminuje dziewczyny. Jest bowiem oczywiste, że genetyczny mężczyzna jest fizycznie silniejszy od kobiety. Dopuszczenie tych osób do konkurencji z dziewczętami w praktyce całkowicie zapewnia im zwycięstwo, zwłaszcza w konkurencjach siłowych czy lekkoatletycznych. Te same osoby w konkurencjach męskich zupełnie nie mają szans na wygraną. Dziewczyny po prostu nie mają z nimi szans! Chodzi tutaj zresztą także o liczne granty i stypendia dla młodych sportowców, które staną się dla ciężko trenujących dziewcząt całkowicie niedostępne. Dyskusje na ten temat odbywają się w wielu związkach sportowych oraz w Komitecie Olimpijskim, które jak dotychczas opowiadały się po stronie kobiet.

Zobacz więcej informacji TUTAJ

Nawet niektóre grupy feministyczne (zwłaszcza w Australii) zdecydowanie protestują przeciwko takim rozwiązaniom jako dyskryminującym kobiety. I trudno zaprzeczyć, że mają rację!

Podpisania dyrektywa, która ze względu na orientację seksualną lub tożsamość płciową teoretycznie ma zapobiegać dyskryminacji w miejscu pracy, pociąga za sobą naruszanie praw osób, które uznają prawdę o odmienności płciowej lub stoją na straży instytucji dozgonnego małżeństwa pomiędzy jednym mężczyzną i jedną kobietą. Może się to przejawiać w nakazach, które np. ograniczają prawa sumienia w służbie zdrowia lub potrzebne i uświęcone tradycją przestrzenie i działania charakterystyczne dla danej płci. –Ponadto prezydencki dekret nie uwzględnia specyfiki instytucji religijnych – stwierdzili biskupi Kościoła katolickiego USA.

W oświadczeniu przewodniczący kilku komisji amerykańskiego episkopatu, w tym kard. Timothy M. Dolan z Nowego Jorku, zaznaczyli, że każda osoba ma prawo do pracy zarobkowej, edukacji oraz podstawowych usług ludzkich i nie może być poddawana jakiekolwiek dyskryminacji. Jednakże, nie można ignorować integralności dwóch uzupełniających się płci, męskiej i żeńskiej stworzonych przez Boga, poprzez rozumowanie, które traktowałoby je jako pozbawione znaczenia.

Źródło: TVP NEWS/ KAI, opracowanie własne – 24 stycznia 2021 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag