Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Senat Francji odrzucił projekt ustawy zezwalający na aborcje do 14 tyg. ciąży

Francuski Senat odrzucił projekt ustawy przewidujący legalizację aborcji do 14. tygodnia i likwidację klauzuli sumienia. Większość senatorów uznała, że aktualne prawo do przerywania ciąży nie powinno być zmieniane. Projekt trafi teraz do Zgromadzenia Narodowego.

Wyższa izba francuskiego parlamentu, w której większość głosów posiada centroprawicowa partia Republikanie, sprzeciwiła się wszystkim artykułom zawartym w projekcie nowej ustawy o aborcji.

W 14. tygodniu płód mierzy ponad 10 centymetrów, porusza się i ma czaszkę; jego główne narządy są w większości ukształtowane – tłumaczyła senator Florence Lassarade. – „Zabieg” ten jest brutalny, zarówno dla lekarza, jak i dla pacjentki – przekonywała. Prawicowi senatorowie skrytykowali także zapis proponujący likwidację klauzuli sumienia, zgodnie z którą lekarz może odmówić dokonania aborcji.

Reformę zaproponowała deputowana Albane Gaillot, należąca do centrolewicowego ugrupowania Ekologia Demokracja Solidarność. Twierdzi ona, że brak szerszego dostępu do aborcji powoduje, że wiele kobiet wyjeżdża za granicę, aby przerwać ciąże. Obecnie we Francji aborcja jest dozwolona do 12. tygodnia ciąży.

Więcej informacji na temat protestów środowisk pro-life TUTAJ

Od kilku tygodni przeciwko ustawie protestują stowarzyszenia obrońców życia. Przypominają one, że we Francji przeprowadza się ponad 232 tys. aborcji rocznie. – To prawdziwa porażka naszej polityki zdrowotnej. Potrzebne są pilne działania, aby zmniejszyć tę liczbę – wezwał Alexandre Tardy-Joubert, przewodniczący organizacji „Marsz dla Życia”.

 

źródło: TVP INFO/IAR - 20 stycznia 2021 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag