Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

"Człowiek zaczął wątpić w wartość ludzkiego życia"

Zwątpienie w coś najbardziej podstawowego, elementarnego, bezwarunkowo człowiekowi przynależnego, czyli w życie ludzkie, jest smutnym znakiem naszych czasów - mówił bp Marek Szkudło w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Hierarcha przewodniczył modlitwie w intencji rodzin i obrony życia nienarodzonych.
 
To właśnie w Kaliszu papież Jan Paweł II wskazał na św. Józefa jako pierwszego wielkiego obrońcę życia i zawierzył mu obronę poczętych dzieci na całym świecie. Polacy wierni temu przesłaniu gromadzą się od kilkunastu lat w każdy pierwszy czwartek miesiąca w kaliskim Sanktuarium, aby przez wstawiennictwo Patriarchy z Nazaretu modlić w intencji obrony życia i rodzin, szczególnie tych, które doświadczają trudności.
 
Temat czerwcowego spotkania brzmiał: "Święty Józef w sprawie obrony życia gromadzi drużynę niebieskich orędowników. Oto kolejny: święty (od niedzieli) ojciec Stanisław Papczyński". Konferencję tematyczną wygłosił ks. dr hab. Piotr Kieniewicz, marianin. Duchowny posługuje w Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym w Liczeniu. Prowadzi również Ośrodek Wsparcia Płodności "Naprotechnologia". Prelegent ukazał o. Papczyńskiego jako skutecznego patrona dzieci nienarodzonych, godności życia oraz małżonków oczekujących wytrwale potomstwa.
 
Uroczystej Mszy św. przewodniczył bp Marek Szkudło. W wygłoszonej homilii celebrans odwołał się do słów św. Teresy od Jezusa: "Święty Józefie (…) z ufną prośbą przychodzę do Ciebie, abyś w dzisiejszej rzeczywistości zakłamania, zmaterializowania i zbytniego pośpiechu, uwrażliwiał moją duszę na wartości wieczne i nadprzyrodzone".
 
Biskup ubolewał, że współczesny człowiek zaczął wątpić w wartość ludzkiego życia. „Jest to jednocześnie zwątpienie w wielkość tych podstawowych i tradycyjnych instytucji, świętych instytucji, jakimi są małżeństwo i rodzina, krytykowanych dzisiaj zewsząd jako przestarzałe, niemodne, archaiczne” – mówił kaznodzieja.
 
Natomiast biskup kaliski Edward Janiak z troską przypomniał, że 19 lat temu Jan Paweł II w Kaliszu wypowiedział za matką Teresą z Kalkuty słowa, iż naród, który nie szanuje życia zmierza ku zatraceniu.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI (pk) - 03.06.2016 r.]
 
Zdjęcie: Wikipedia (LukaszKalisz – praca własna) - CC BY-SA 3.0
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag