W Święto Młodzianków Męczenników 28 grudnia br. uroczysta Msza św. w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku

Jak co roku 28 grudnia w Święto Młodzianków Męczenników (nazywane też Dniem Niewinnych Dzieci Betlejemskich zabitych z rozkazu króla Heroda) o godz. 18:30 w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku – Sanktuarium Matki Bożej Ludzi Pracy (kościół Solidarności) zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji obrony ludzkiego życia. Corocznie w tej uroczystości uczestniczy wiele osób z Gdańska i regionu.

Podczas uroczystości odbędą się przyrzeczenia Duchowej Adopcji dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą. Jest to obietnica osobistej, codziennej modlitwy przez 9 miesięcy w intencji ocalenia życia dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone oraz w intencji jego rodziców.

Msze święte w intencji obrony poczętego życia w Święto Młodzianków Męczenników odbywają się w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku już od ponad 20 lat. Zazwyczaj po Eucharystii zebrani modląc się przechodzili procesyjnie ze świecami do Bazyliki Mariackiej, aby odśpiewać tam suplikacje. Niestety w tym roku z powodu ograniczeń spowodowanych pandemią koronawirusa procesja nie będzie możliwa. Ksiądz Proboszcz przypomina o konieczności noszenia maseczki w kościele oraz zachowania dystansu społecznego.

Cieszymy się bardzo, że również w tym roku mamy możliwość uczestniczenia w tej modlitwie. W tym roku minęła 100. rocznica oficjalnej legalizacji aborcji w wymiarze prawa państwowego (ZSRR). Szacuje się, że na całym świecie od 1920 roku w łonach matek zginęło ok. 2,5 miliarda dzieci! Mamy za co przepraszać!

W sytuacji, gdy w wielu krajach, np. Kanadzie, Anglii, cz. w Niemczech i in. uczestniczenie we Mszy św. w kościele i udzielanie Komunii św. jest obecnie całkowicie zakazane z powodu pandemii, możliwość tej wspólnej modlitwy jest dla nas Polaków wielkim przywilejem. Jest też symbolicznym znakiem, zwłaszcza w czasie obecnych konfrontacji, że bardzo wiele zależy od naszej postawy i naszej modlitwy.

Zapraszamy! Przyjdź, aby podziękować Panu Bogu za Dar Życia, przeprosić za wszystkie zamachy na ludzkie życie i prosić o pomoc w dalszej ochronie poczętych dzieci.

Ci, którzy należą do osób szczególnie narażonych na infekcję koronawirusem oraz ci, którzy nie mogą przybyć osobiście, są proszeni, aby zwłaszcza w tym dniu w modlitwie prywatnej przyłączyć do wspólnej modlitwy w intencji ochrony ludzkiego życia.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.