Gigant farmaceutyczny Bayer przyznał 80 tys. dolarów dotacji dla placówek aborcyjnych Planned Parenthood w USA

Wielka korporacja farmaceutyczna Bayer przekazała dotację w wysokości 80 000 dolarów największemu w USA biznesowi aborcyjnemu. Jak podaje Family Council w stanie Arkansas, producent leków przekazał dotację dla placówki aborcyjnej Planned Parenthood w Little Rock, stolicy stanu.

Zgodnie z oświadczeniami Planned Parenthood oraz firmy Bayer placówka Planned Parenthood w Little Rock otrzymała od Bayera 40 tys. dolarów dotacji w ramach partnerstwa między firmą Bayer a organizacją Direct Relief.

Planned Parenthood potwierdza, że ich placówka w Little Rock otrzymuje 40 000 dolarów w celu „sfinansowania innowacyjnych projektów w 2021 r., skoncentrowanych na rozwoju opieki i edukacji w zakresie zdrowia reprodukcyjnego i seksualnego w Arkansas. Planned Parenthood informuje także, że pieniądze z tej dotacji posłużą sfinansowaniu „transformacyjnych programów pilotażowych” w stanach Arkansas i Indiana, a program w Arkansas będzie się koncentrować na finansowaniu transportu – przypuszczalnie dowozu kobiet do i z placówki Planned Parenthood, która mieści się przy Aldersgate Road.

Zgodnie z informacją firmy Bayer pozostała część tej dotacji trafia do Planned Parenthood w stanach Indiana i Kentucky: Placówki aborcyjne, które korzystają z dotacji Direct Relief, to: Adagio Health (Pittsburgh, stan Pensylwania), Maternal and Family Health Services (Wilkes-Barre, stan Pensylwania), Planned Parenthood of Indiana and Kentucky (Indianapolis, stan Indiana) oraz Planned Parenthood Great Plains (Little Rock, stan Arkansas).

Każda z wymienionych pozarządowych placówek Planned Parenthood przedstawiła projekt programu, który ma na celu zwiększenie dostępu do usług planowania rodziny i zdrowia reprodukcyjnego (tzn. aborcji) dla najbardziej wrażliwych pacjentek. Fundusze dla tych placówek zostały przyznane już w listopadzie, a programy mają być realizowane przez cały następny rok.

Bayer stwierdził, że Planned Parenthood zapewnia kobietom „wysokiej jakości” usługi zdrowotne, chociaż powszechnie wiadomo, że prowadzi największy w USA przemysł aborcyjny, zabija najwięcej dzieci w łonach matek w całych Stanach Zjednoczonych oraz ma długą historię okaleczania kobiet podczas aborcji.

 

Źródło: Life News – 18 grudnia 2020 r.

Udostępnij tę historię.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.