Wyższa Izba Australii Południowej poparła ustawę legalizującą aborcję aż do urodzenia

3 grudnia Izba Wyższa Australii Południowej podjęła debatę nad ustawą legalizującą aborcję aż do urodzenia się dziecka i ją poparła. Obecnie projekt ustawy trafił pod obrady parlamentu.

W mediach opisuje się ten projekt w sposób dosyć „pokrętny”. Mianowicie aborcja nie ma być traktowana jako przestępstwo, ale jako problem zdrowotny. W praktyce, pomimo wszystkich zaprzeczeń ze strony rządu, zezwala on na aborcję aż do urodzenia się dziecka, jeżeli aborcjonista skonsultuje się z innym lekarzem i razem zdecydują, że ta ​​procedura medyczna jest medycznie uzasadniona.

Organizacja Right to Life Australia wyjaśnia, że prawo aborcyjne w Australii Południowej już zezwala kobietom na wnioskowanie o dokonanie aborcji, ale z pewnymi ograniczeniami.

Obecnie procedowana propozycja ustawy ma na celu znaczne rozszerzenie tych ograniczeń:

 • Nie będzie limitu w terminie wykonania aborcji, który dotychczas wynosił 22 tygodnie i 6 dni ciąży.

 • Dwóch lekarzy musi zatwierdzić diagnozę, że przerwanie ciąży w konkretnym przypadku jest „właściwe” z medycznego punktu widzenia, co oznacza możliwość całkowicie legalnego przerwania ciąży w każdym czasie jej trwania.

 • Lekarze powinni brać pod uwagę także względy społeczne i psychologiczne, z których wiele już jest akceptowalnych jako powód do przerwania ciąży..

 • Każdy zarejestrowany lekarz (niezależnie od specjalności) będzie miał prawo do wypisywania recept na pigułkę aborcyjną i wszystkie inne środki poronne i antykoncepcyjne.

Organizacja pro-life Action Alert opublikowała całościową krytykę proponowanej ustawy o przerwaniu ciąży 2020.

Podaje w niej:

   • Ustawa znosi wszelkie zabezpieczenia prawne wobec nienarodzonego dziecka.

   • Aborcja nie jest „procedurą medyczną”, ale przerwaniem życia -

kończy życie żywej, choć jeszcze nienarodzonej istoty ludzkiej.

   • To prawo jest formą śmiercionośnej dyskryminacji – w szpitalach na tych samych oddziałach noworodkowych jedne dzieci zostaną objęte prawidłową i troskliwą opieką, inne nie, gdy z zgodnie z zapisem propozycji ustawy każde z nich może zostać zabite poprzez aborcję w czasie całego okresu ciąży.

   • Ustawa, zezwalająca na aborcję dzieci z powodu „okoliczności” społecznych, jest nie do przyjęcia dla cywilizowanego społeczeństwa, którym rzekomo jesteśmy.

Obrońcy życia podkreślają, że rząd powinien zapewniać wszelkie możliwe wsparcie dla matek, znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych, a nie pozbywać się dzieci z Australii Południowej.

 

Źródło: Life News, opracowanie wlasne – 3 grudnia 2020 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.