Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

142 kraje przeciwko karze śmierci, a tylko 32 kraje za powstrzymaniem aborcji!

Liczba krajów świata, w których prawnie lub w praktyce kara śmierci nie jest stosowana, wzrosła w ostatnich latach do 142. Podkreśliła to chrześcijańska Wspólnota św. Idziego (Sant’Egidio) u progu obchodzonego 30 listopada Dnia „Cities for Life” (Miasta za Życiem).

Po raz 19. obchody organizuje Sant’Egidio we współpracy z organizacjami obywatelskimi. Celem tej – jak twierdzą organizatorzy – największej na świecie mobilizacji miast i obywateli jest humanitarność i taki system prawny, który zawsze będzie szanował życie. Szczególnie w czasie pandemii koronawirusa ważną sprawą jest ochrona praw człowieka, podkreśliła Wspólnota.

Z okazji Dnia organizuje ona także 30 listopada webinarium z ekspertami, działaczami, świadkami i przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego z Azji, Europy i Ameryki Północnej oraz przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Davidem Sassolim. Przemówi także Navy Pillay, przewodnicząca Międzynarodowej Komisji przeciwko Karze Śmierci (ICDP) oraz były więzień celi śmierci. Na zakończenie spotkania zostanie oświetlone na czerwono rzymskie Koloseum jako symbol światowej kampanii przeciwko karze śmierci.

W grudniu Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych będzie po raz kolejny głosowało nad rezolucją w sprawie światowego moratorium dla kary śmierci. Miejmy nadzieję, że większą większością niż dotychczas, głosi informacja Sant’Egidio.

Od początku kampanii „Cities for Life” w 2002 roku akcje mające umacniać kulturę poszanowania życia ludzkiego zorganizowano w ponad stu krajach. Także papież Franciszek w opublikowanej przed kilkoma tygodniami nowej encyklice „Fratelli tutti” potwierdził, że Kościół katolicki odrzuca karę śmierci. - Zdecydowane odrzucenie kary śmierci dowodzi, jak dalece uznajemy niezbywalną godność tego człowieka i potrafimy zaakceptować, że także i on ma swoje miejsce w świecie – napisał papież.

Sant’Egidio pozytywnie ocenia fakt, że mimo kryzysu wywołanego koronawirusem społeczeństwa są coraz bardziej zainteresowanie zniesieniem kary śmierci. To jest pozytywny sygnał i znak nadziei, że kryzys zdrowotny nie stal się kryzysem praw człowieka, czytamy w komunikacie Wspólnoty.

Na dzień akcji „Cities for Life” wybrano 30 listopada, ponieważ tego dnia w 1786 roku Wielkie Księstwo Toskanii – wówczas rządzone przez Piotra Leopolda Habsburga, późniejszego cesarza Leopolda II – jako pierwszy kraj na świecie zniosło tortury oraz karę śmierci.

Komentarz HLI: Jesteśmy przeciwko karze śmierci. Chronimy życie od poczęcia do naturalnej śmierci. Jednak w powyższym kontekście warto przyjrzeć się, jak ta kampania ma się do powstrzymania zabijania dzieci w łonach matek i ochrony ludzkiego życia w okresie pandemii, na której konieczność powołuje się chrześcijańska Wspólnota św. Idziego.

Fakty są porażające: Międzynarodową umowę przeciwko stosowaniu aborcji tzw. Konsensus Genewski w dniu 22 października 2020 podpisały zaledwie 32 kraje świata.

Więcej informacji TUTAJ

Zgodne z powyższą informacją deklarację przeciwko stosowaniu kary śmierci dla osądzonych zbrodniarzy podpisały 142 kraje.

Aborcja, która jest jednoznaczna z zadaniem śmierci niewinnemu dziecku w okresie prenatalnym, pozostaje najczęstszą przyczyną śmierci na świecie w okresie pandemii. Zmarło już 28 razy więcej poczętych dzieci niż chorych na COVID-19.

Więcej informacji TUTAJ

 

Źródło: KAI, opracowanie własne – 30 listopada 2020 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag