Argentyna broni życia – wielka demonstracja przeciwko legalizacji aborcji

Kilkadziesiąt tysięcy ludzi wzięło udział w ogólnokrajowej manifestacji na rzecz życia, która odbywała się w różnych miastach jednocześnie. Największa grupa manifestujących, zgromadziła się w Buenos Aires przed budynkiem Kongresu Narodowego Argentyny. Demonstrantów poparli biskupi Kościoła katolickiego oraz zwierzchnicy kościołów protestanckich.

Był to zdecydowany protest przeciwko prezydenckiemu projektowi legalizacji aborcji w Argentynie, debata nad którym ma się odbyć w przyszłym tygodniu.

Więcej informacji TUTAJ

Nie jest to pierwsze podejście do próby zalegalizowania aborcji w Argentynie. Bój toczy się co najmniej od dwóch lat i jest podsycany przez naciski proaborcyjnych organizacji międzynarodowych, które wywierają presję na rząd i prezydenta oraz stymulują grupy feministek, które robią nieustanne awantury na ulicach.

Argentyński parlament już ośmiokrotnie zajmował się różnymi propozycjami ustawy, mającej na celu zalegalizowanie aborcji. Po raz ostatni działo się to w 2018 roku. Wówczas propozycję ustawy aborcyjnej poparła Izba Deputowanych, ale Senat ją odrzucił. Obecnie, zgodnie z ustawą, która pierwotnie została przyjęta 100 lat temu – w 1920 roku – aborcja w Argentynie jest dopuszczalna tylko w przypadku zagrożenia życia matki oraz poczęcia dziecka na skutek gwałtu.

Więcej informacji TUTAJ

Uczestnicy manifestacji w całym kraju nieśli transparenty z napisami Ocal oba życia czy Marsz dla nienarodzonych. Jorge Gomez dyrektor Chrześcijańskiego Związku Kościołów Ewangelickich Argentyny, który aktywnie brał udział w tym proteście, zaznaczył, że ma on charakter spontaniczny. Katolicy odmówili Różaniec i powierzyli nienarodzone dzieci opiece Matki Bożej.

Argentyna to ojczyzna papieża Franciszka, który jest na bieżąco informowany o obecnej batalii i ta sprawa bardzo go porusza. Na prośbę deputowanej Victorii Morales Gorleri osobiście zwrócił się do argentyńskich kobiet, dziękując i wyrażając swój podziw dla ich zaangażowania w obronie życia. – Kraj jest dumny z takich kobiet jak wy! – napisał Franciszek w odręcznym liście.

Pamiętamy, jak w 1996 roku św. Jan Paweł II poruszony powtórną legalizacją aborcji w Polsce, jego ojczyźnie, niezwykle wzburzony powiedział – ... naród, który zabija swoje dzieci, jest narodem bez przyszłości. Również mocno poruszony papież Franciszek powiedział: - czy aby rozwiązać jakiś problem, słuszne jest niszczenie czyjegoś życia lub wynajmowanie płatnego mordercy?

List do argentyńskich kobiet został napisany odręcznie, co świadczy o wielkim zaangażowaniu papieża wobec tej sprawy. Jego celem jest wsparcie kobiet broniących dzieci w łonach matek, które od dwóch lat walczą o ochronę życia, prowadząc aktywność między innymi w uboższych dzielnicach Buenos Aires. – Kraj jest dumny z takich kobiet jak wy! – dodał. Przypomniał także o znaczeniu ochrony życia i dodał, że problem aborcji nie jest głównie kwestią religii, ale etyki ludzkiej.

Źródło: TVP INFO/Watykan News – 26/29 listopada 2020 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.