Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Ideologia gender w szkole i w domu. „Kompleksowa edukacja seksualna” według ONZ

Dokument z kontrowersyjnymi wytycznymi w sprawie edukacji seksualnej opublikował Fundusz Ludnościowy ONZ (UNFPA). Znajdziemy tam m.in. oparte na rozmowach z działaczami transseksualnymi zalecenia w sprawie edukacji seksualnej dla dzieci identyfikujących się jako „transpłciowe” czy dzieci uprawiających prostytucję.

Nowy dokument uzupełnia opublikowane w 2018 r. przez UNESCO wytyczne. Mimo, że „kompleksowa edukacja seksualna” została odrzucona przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, a sprzeciw części krajów był wobec niej bardzo silny, UNFPA postanowiła zapewnić wdrożenie programu bez względu na to. Odbywałoby się to w szkole, a nawet w domu, gdyż „kompleksowa edukacja seksualna” może być prowadzona, np. za pomocą komputera czy telefonu, ale też obozów letnich czy centrów młodzieżowych.

Dokument zawiera rozdziały poświęcone tzw. tożsamości płciowej, gdyż, jak twierdzą jego autorzy, jest to temat mało znany i brakuje o nim opracowań. Mowa jest tam m.in. o „dzieciach transpłciowych” – autorzy oparli swoje zalecenia na rozmowach z członkami organizacji zrzeszających osoby transseksualne.

W oparciu o te rozmowy UNFPA apeluje o tworzenie schematów anatomicznych, gdzie nie wskazuje się rozróżnienia na kobiety i mężczyzn, a części ciała nie są przypisane do konkretnej płci.

Wytyczne dotyczą również dostarczania „wszechstronnej edukacji seksualnej” prostytuującym się dzieciom. W dokumencie czytamy o tym, że „prostytucja to seks za zgodą dorosłych”, jednocześnie „prawne, polityczne i etyczne wyzwania” w celu wprowadzenia kontrowersyjnego programu do prostytuujących się najmłodszych „nie powinny być wykorzystywane jako usprawiedliwienie trzymania młodych ludzi poniżej 18. roku życia od dostępu do informacji, usług prewencyjnych i opiekuńczych”.

Poradnik zachęca do stosowania „krytycznej pedagogiki”, opracowanej przez brazylijskiego badacza marksistę Paulo Freire.
Publikację nowych wytycznych sfinansowała Norwegia.

Fundusz Ludnościowy Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNFPA) jest jedną z agend ONZ od dawna najbardziej zinfiltrowaną przez osoby promujące aborcję (zdrowie reprodukcyjne) i permisywną edukację seksualną. Próbę wylansowania aborcji jako metody kontroli populacji próbował przeprowadzić na forum międzynarodowym podczas Szczytu Ludnościowego ONZ w Kairze (1994 r.), którego był głównym organizatorem, Nie udało się z powodu ostrego protestu papieża Jana Pawła II, który poruszył rządy wszystkich krajów w tej sprawie. U ubiegłym roku podczas kolejnego szczytu UNFPA w Nairobi stawiał na uznanie usług zdrowia reprodukcyjnego (aborcji) za prawo człowieka. Także nie osiągnął powszechnego konsensusu z powodu protestu delegacji USA zgodnej z polityka międzynarodową prezydenta Donalda Trumpa.

Źródło: Life Site News/ TVP INFO – 27 listopada 2020 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag