Telewizja Matki Angeliki w Polsce zaprasza. „Wczoraj Irlandia – dzisiaj Polska” – rozmowa z Ewą Kowalewską 27 listopada o godz. 18.00. Zapraszamy!

Czy w Polsce niszczy się wiarę tak, jak zniszczono ją w Irlandii? Jakie sposoby inżynierii społecznej temu służą? Jak my, katolicy, możemy temu przeciwdziałać? –Ewa Kowalewska, prezes Human Life International Polska, skomentuje aktualną sytuację.

Jeszcze pół roku temu nie do wyobrażenia były u nas publiczne bluźnierstwa i profanacje. Poparcie dla Margot i listopadowe Strajki Kobiet pokazały nieznaną Polsce rzeczywistość. Dziś uliczne blokady tracą na sile. Jednak nie oznacza to zakończenia ataków. Dlatego prezes Ewa Kowalewska w rozmowie z red. Dorotą Niedźwiecką z EWTN Polska mówić będzie m.in. o rozwiązaniach, jakie możemy wprowadzić w życie.

EWTN Polska, w której wystąpi Pani Prezes, to katolicka telewizja, należąca do znanej już części Polaków międzynarodowej rodziny telewizji Eternal Word Television Network czyli Telewizji Wiekuistego Słowa. Założyła ją w latach ’80 Matka Angelika, siostra klauzurowa, która stała na straży wiary katolickiej i nauczania św. Jana Pawła II. W ciągu 30 lat z telewizji zakładanej w garażu, stworzyła największą stację katolicką na świecie. Dziś w wersji anglojęzycznej dociera ona do 220 milionów gospodarstw domowych.

W Polsce grupa dziennikarzy i osób, pracujących w ewangelizacyjnych stowarzyszeniach, założyła EWTN dwa lata temu. Budują ją od podstaw. To ich dziełem są transmisje adoracji Najświętszego Sakramentu 24 h/ na dobę z Kaplicy Pokoju w Niepokalanowie, transmisje modlitwy z Jasnej Góry, Tyńca, Niepokalanowa, cykl publicystyczny „Na czasie” i wiele innych programów. Całość oferty znajdziecie Państwo na https://ewtn.pl/ na dole strony głównej.

Wywiad z Ewą Kowalewską będzie można obejrzeć dziś, 27 listopada o godz. 18.00 na:

Po tym terminie będzie dostępny na playliście:

Zapraszamy!

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.