Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Deklaracja ws. Konsensusu Genewskiego podpisana. Mówi o znaczeniu ochrony życia

Polska i kilkadziesiąt innych krajów podpisały w czwartek (22 października) Deklarację ws. Konsensusu Genewskiego, która podkreśla fundamentalne znaczenie ochrony życia, rolę rodziny w społeczeństwie i prawo kobiet do życia w zdrowiu – podało MSZ na Twitterze. Gospodarzami wideokonferencji byli sekretarz stanu USA Mike Pompeo i szef Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej Stanów Zjednoczonych Alex Azar.

Polska wraz z ponad 30 krajami podpisuje dziś z dumą Deklarację Genewską – poinformował na Twitterze Paweł Jabłoński, podsekretarz stanu ds. współpracy ekonomicznej, rozwojowej oraz polityki afrykańskiej i bliskowschodniej.

Dodał, że każdy człowiek ma niezbywalne prawo do życia. W prawie międzynarodowym nie istnieje prawo człowieka do aborcji. Aborcja nie może być uznawana za metodę planowania rodziny – napisał Jabłoński, powołując się na tekst Deklaracji ws. Konsensusu Genewskiego.

Podczas wideokonferencji Alex Azar mówił, że niektóre bogate państwa błędnie uznają aborcję za uniwersalne prawo człowieka. Zauważył też, że wiele kobiet na całym świecie zmaga się z problemami zdrowotnymi. Deklaracja ma więc na uwadze również tę sprawę.

Głos zabrał także drugi gospodarz konferencji Mike Pompeo. – My w Ameryce wierzymy, że każde dziecko – narodzone i nienarodzone – jest tajemnicą i darem od Boga – powiedział sekretarz stanu USA, cytując słowa Donalda Trumpa z 2019 roku.

Odnosząc się do znaczenia Deklaracji ws. Konsensusu Genewskiego podkreślił, że rodzina jest fundamentem społeczeństwa. Dodał, że dokument mówi o godności każdego ludzkiego życia.

Oprócz Polski i USA deklarację podpisały 32 kraje, m.in.: Brazylia, Egipt, Węgry, Indonezja, Uganda. Inne państwa będą nadal mogły dołączyć do deklaracji.

Źródło: TVP INFO – 22 października 2020 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag