Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Stolica Apostolska kolejny raz zwraca uwagę ONZ, że aborcja nie jest prawem człowieka

Podczas sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku stały obserwator z ramienia Stolicy Apostolskiej, abp Gabriele Caccia, skrytykował działania mające na celu popieranie zabijania najsłabszych poprzez aborcję i eutanazję. Arcybiskup podkreślił, że ONZ dokonuje reinterpretacji samych podstaw praw człowieka i naraża najsłabszych członków społeczeństwa na olbrzymie ryzyko.

Takie podejście tworzy swoistą hierarchię praw człowieka poprzez relatywizację ludzkiej godności i przypisywanie większej wartości i dodatkowych praw silnym i zdrowym, jednocześnie odrzucając słabych - powiedział Caccia, stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ.

W przeciwieństwie do tego, co twierdzą niektórzy przywódcy ONZ, aborcja i eutanazja nie są prawami – powiedział abp Caccia. – Tak, jak nie ma prawa do aborcji, tak samo nie ma prawa do eutanazji:„ istniejące prawa nie powodują śmierci, ale chronią życie i ułatwiają współżycie między ludźmi – podkreślił.

Brak zrozumienia natury i rzeczywistych praw człowieka prowadzi do poważnych nierówności i niesprawiedliwości, takich jak ignorowanie dzieci w łonie matki i traktowanie życia osób starszych i niepełnosprawnych jako nieznośnego obciążenia dla społeczeństwa – kontynuował arcybiskup.

Papież Franciszek w swojej nowej encyklice „Fratelli tutti” wezwał do uznania prawa do życia dla każdego człowieka. Podkreślił potrzebę szacunku dla „świętości życia” (283), tam gdzie „pewne części ludzkości łatwo się poświęca”, jak nienarodzonych, biednych, upośledzonych i starszych (18).

Także administracja prezydenta Donalda Trumpa sprzeciwia się proaborcyjnemu programowi propagowanemu przez ONZ. We wrześniu przedstawiciele Stanów Zjednoczonych i Watykanu skrytykowali włączenie do dokumentów międzynarodowych wyrażeń „zdrowie seksualne i reprodukcyjne oraz prawa reprodukcyjne”, które w ukryty sposób wprowadzają promocję aborcji, do rezolucji ONZ w sprawie COVID-19.

Moja administracja promuje wolność religijną, możliwości dla kobiet, depenalizację homoseksualizmu, zwalczanie handlu ludźmi i ochronę nienarodzonych dzieci – powiedział Trump Zgromadzeniu Ogólnemu ONZ we wrześniu. Ameryka zawsze będzie liderem w dziedzinie praw człowieka – dodał.

Więcej informacji TUTAJ

Od 2017 roku Donald Trump odmówił przekazania na Fundusz Ludnościowy Narodów Zjednoczonych (UNFPA) dziesiątek milionów dolarów amerykańskich, ponieważ naciska on na wprowadzanie aborcji w różnych krajach i od dziesięcioleci współpracuje z Chinami we wdrażaniu opresyjnej polityki kontroli populacji. Za rządów proaborcyjnej administracji prezydenta Obamy amerykańscy podatnicy przekazali UNFPA ponad 300 milionów dolarów.


Źródło: Life News/CNA, opracowanie własne – 7 października 2020 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag