Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Francja: kolejny krok rozszerzający prawo do aborcji – protesty obrońców życia

Francja konsekwentnie idzie w kierunku rozszerzenia dostępu do aborcji. W środku nocy 1 sierpnia francuskie Zgromadzenie Narodowe przyjęło szereg skrajnie pro-aborcyjnych poprawek do ustawy bioetycznej. Przegłosowana ustawa wprowadza aborcję na żądanie aż do urodzenia się dziecka z powodu tzw. „stresu psychospołecznego”. Jest to niezdefiniowany termin, który można stosować jako kamuflaż dla akceptacji aborcji aż do porodu. Co prawda Francuskie Kolegium Narodowe Ginekologów i Położników (NCGOF) wyjaśnia, że zaburzenia psychospołeczne dotyczą kobiet w sytuacji zagrożenia: doświadczających przemocy, poważnych trudności psychologicznych lub skrajnie niepewnej sytuacji. Tak czy inaczej jest to dopuszczenie aborcji ze względów społecznych aż do urodzenia się dziecka. Jedynym warunkiem jest pozytywna opinia czterech lekarzy.

Więcej informacji TUTAJ

Kolejnym krokiem było przyjęcie 28 sierpnia prawa dla młodocianych dziewcząt w wieku 14 lat i młodszych całkowicie bezpłatnego dostępu do środków antykoncepcyjnych i wczesnoporonnych z zachowaniem całkowitej dyskrecji, również nie informowanie rodziców.

Więcej informacji TUTAJ

Dotychczas francuskie prawo dozwalało zabijać dzieci nienarodzone bez żadnych ograniczeń do 12 tygodnia ciąży. To także ma się zmienić! 30 września komisja ds. Społecznych Zgromadzenia Narodowego Francji wstępnie przyjęła projekt legalizujący aborcję na życzenie do 14 tygodnia oraz likwidację klauzuli sumienia dla lekarzy. Proponowane jest także rozszerzenie uprawnień położnych, aby mogły przeprowadzać aborcje do 10. tygodnia ciąży.

Organizacje pro-life protestują. Nie jest to łatwe, gdyż zgodnie z obowiązującym we Francji prawem nie wolno im przekonywać kobietę w ciąży, aby urodziła swoje dziecko oraz manifestować przeciwko zabijaniu dzieci poczętych.

Mamy do czynienia z ofensywą ideologiczną – pisze w komunikacie Caroline Roux, przewodnicząca stowarzyszenia pro-life Alliance Vita. Rządzący nie mogą być ślepi wobec ideologicznych nacisków tych, którzy chcą wprowadzenia aborcji bez żadnych ograniczeń – kontynuuje.

Stowarzyszenie Alliance Vita domaga się zaprzestania prac nad projektem ustawy, który został wstępnie zaakceptowany przez Komisję do Spraw Społecznych. Autorką projektu ustawy jest deputowana Albane Gaillot należąca do centrowego ugrupowania Ekologia Demokracja Solidarność. Ustawa ma trafić do Zgromadzenia Narodowego już 8 października. Organizacje obrońców życia mobilizują się i zapowiadają dalsze protesty. Ich siła jest jednak we Francji mocno ograniczona.

Źródło: TVP News, informacje i opracowanie własne – 1 października 2020 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag