Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Papież Franciszek poświęcił dzwon „Głos Nienarodzonych” na prośbę polskiej fundacji „Życiu Tak”

Po środowej audiencji 23 września 2020 r. papież Franciszek poświęcił wielki dzwon, który ma brzmieć na Marszach Życia w Polsce i nie tylko. Podczas audiencji generalnej papież Franciszek powiedział: Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków! Za chwilę poświęcę dzwon, noszący imię “Głos Nienarodzonych”, wykonany przez Fundację “Życiu Tak”. Będzie on towarzyszył wydarzeniom mającym na celu przypominanie o wartości ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Niech jego głos budzi sumienia stanowiących prawo i wszystkich ludzi dobrej woli w Polsce i na świecie. Niech Bóg, jedyny i prawdziwy Dawca życia błogosławi Wam i Waszym rodzinom. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Papież Franciszek pierwszy uderzył w dzwon, wzywając wiernych do obrony ludzkiego życia oraz demonstrując piękną tonację jego głosu.

Dzwon powstał z inicjatywy Fundacji „Życiu Tak” im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny/ Został wykonany w pracowni ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu. Zgodnie z tradycją, jak każdy ważny dzwon, otrzymał imię: „Głos Nienarodzonych”, które zostało odlane w wersji polskiej i łacińskiej. Jest wykonany z brązu w tonacji f/1, o wadze 970 kg i średnicy 118 cm.

Ma on uwrażliwiać i przypominać o niezbywalnym prawie do życia każdego poczętego dziecka. Został on symbolicznie ozdobiony dwoma kodami genetycznymi, symbolizującymi rodziców: ojca i matkę, a także cytatem z kazania bł. ks. Jerzego Popiełuszki: Życie dziecka zaczyna się pod sercem matki. Na jednym z boków umieszczono USG dziecka poczętego oraz dwóch cherubinów, co symbolizuje obecność Boga w poczęciu człowieka. Drugi bok dzwonu przedstawia kamienne tablice symbolizujące X przykazań Bożych. Na pierwszej z nich znajdują się słowa Jezusa Chrystusa: Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo, a na drugiej V przykazanie: Nie będziesz zabijał.

Dzwon „Głos Nienarodzonych” będzie stacjonował w parafii pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej na Podkarpaciu, jednak jak deklarują przedstawiciele fundacji, będzie przewożony i używany podczas Marszy dla Życia w Polsce i innych wydarzeń pro-life, budząc swoim potężnym głosem sumienia ludzi.

Dr Bogdan Chazan, prezes fundacji, powiedział, że ma nadzieję, iż dźwięk tego dzwonu posłuży jako „wezwanie do modlitwy” w intencji ochrony nienarodzonych dzieci. Wiceprezesami fundacji i współinicjatorami tej inicjatywy są: Jacek Kotula i Bogdan Romaniuk.

Źródło: Wiadomości Watykańskie/ KAI/ CNA, opracowanie własne – 23 września 2020 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag