Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

W niedzielę 20 września Marsz dla Życia i Rodziny w Warszawie pod hasłem „Wspólnie brońmy rodziny”

Marsz dla Życia i Rodziny w Warszawie rozpocznie się o godz. 12:00 na Placu Zamkowym. Przejdzie ul. Krakowskie Przedmieście pod kościół św. Krzyża, gdzie o godz. 13:00 rozpocznie się Msza święta dla uczestników.

„Wspólnie brońmy rodziny” to hasło tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny w stolicy. Organizatorzy zapowiadają, że będzie to manifestacja przywiązania do wartości, na których budowana jest tradycyjna rodzina chrześcijańska, będąca od tysiącleci podstawową komórką społeczną, rodzącą i wychowującą dzieci.

Prezes fundacji Centrum Życia i Rodziny, Paweł Ozdoba, podkreśla, że Marsz dla Życia i Rodziny nie jest skierowany przeciwko komukolwiek, ale jest wyrazem sprzeciwu wobec nachalnej i agresywnej promocji ideologii sprzecznych z wartościami chrześcijańskimi. Jednak jak dodaje, to nie jedyny aspekt, na którym chcą się skupić organizatorzy Marszu. Szef Centrum Życia i Rodziny wskazuje bowiem na hasło tegorocznej manifestacji: „Wspólnie brońmy rodziny”. – Dostrzegamy, że rodzina stała się dziś obiektem ataków ze strony liberalnych i lewicowych ideologii. Chcemy postawić temu tamę i nie dopuścić do zanegowania rodziny i zniszczenia instytucji małżeństwa – dodaje.

Marsz podejmuje również problematykę ochrony życia od poczęcia dla wszystkich poczętych dzieci, również chorych czy nawet tylko o chorobę podejrzewanych, które obecnie wolno w Polsce bezkarnie zabijać w okresie prenatalnym. W kontekście zapowiedzi, że problem ten będzie rozpatrywany przez Trybunał Konstytucyjny już 22 października, czyli za miesiąc, z pewnością ta sprawa także będzie poruszana na marszu, którego uczestnicy oczekują stwierdzenia niezgodności z Konstytucją RP legalnej eugenicznej aborcji prenatalnej, co jest wyrazem krańcowej dyskryminacji osób niepełnosprawnych.

Organizatorzy zapraszają do wspólnej modlitwy podczas Mszy świętej, którą zaplanowano w kościele pw. Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Kazanie wygłosi ks. Dominik Chmielewski, a po Mszy świętej zaplanowano również krótką konferencję, którą wygłosi do wszystkich zebranych.

Źródło: Marsz dla Życia, opracowanie własne – 19 września 2020 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag