Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

USA: „Silni razem – życie jednoczy!” –przygotowania do wielkiego Marszu dla Życia w Waszyngtonie w 2021 roku

Jak co roku w niesławną rocznicę uchwalenia aborcyjnego precedensu Roe przeciwko Wade w stolicy USA odbywa się największy na świecie Marsz dla Życia. Organizatorzy pracują nad przygotowaniem tej imprezy przez cały rok. Teraz jednak już oficjalnie ogłosili, że kolejny marsz, już 48. z kolei, odbędzie się 29 stycznia 2021 roku pod hasłem „Silni razem – życie jednoczy”.

Marsz dla Życia zawsze jest olbrzymią, radosną manifestacją tych, którzy opowiadają się za życiem, protestując przeciwko dalszemu obowiązywaniu precedensowej decyzji Sądu Najwyższego z 1973 roku, która zalegalizowała w całych Stanach Zjednoczonych zabijanie dzieci w łonach matek na każde życzenie matki, z jakiegokolwiek powodu przez cały okres ciąży aż do urodzenia się dziecka.

Jeanne Mancini, prezes organizacji „March for Life”, w wywiadzie dla EWTN Pro-Life Weekly (cotygodniowego programu pro-life telewizji Matki Angeliki) powiedziała: - naprawdę w każdym roku staramy się dobrze rozeznać, jakie powinno być hasło przewodnie. Podkreśliła też, że Marsz w Waszyngtonie jest największą na świecie coroczną manifestacją w obronie praw człowieka. Jest też płaszczyzną komunikacji i edukacji dotyczącej najważniejszych problemów współczesności.

Tegoroczne hasło podkreśla potrzebę jedności. – W tym roku, który był tak niezwykły w różnych aspektach, łączy nas idea zjednoczenia naszych inicjatyw dla życia, która opiera się na olbrzymiej różnorodności tego, co każdy z nas wnosi do wspólnego dzieła, jak piękna jest ta różnorodność i jak razem jesteśmy silniejsi – to po prostu jest najbardziej palący temat. – dodała Mancini.

Zaznaczyła, że zarówno wiele modlitw z jej strony, jak i innych pracowników i organizatorów Marszu dla Życia, jest poświęcanych rozeznaniu tej najbardziej istotnej w danym momencie tematyki. – Wszystko może się zdarzyć dzięki łasce Bożej – dodała.

Powiedziała też, że ​​wiele osób pytało ją, czy w 2021 roku Marsz dla Życia w ogóle się odbędzie z powodu pandemii koronawirusa. Jej odpowiedź była mocna: - Maszerowaliśmy podczas zamieci w 2016 roku. Szliśmy podczas zawieszenia rządu, manifestowaliśmy po 11 września, i w tym roku znowu pomaszerujemy! – oświadczyła Mancini. – Maszerujemy już od 47 lat. Żadne poświęcenie nie jest zbyt wielkie, aby walczyć z łamaniem praw człowieka, co dzieje się podczas aborcji.

Zapowiedziała także, że lista mówców podczas marszu w 2021 roku zostanie wkrótce podana do publicznej wiadomości. Od razu jednak wskazała na sławnego chrześcijańskiego piosenkarza, Matthew Westa, który zgodził się wystąpić podczas tego wydarzenia.

W swoim oświadczeniu Matthew West stwierdził, że jest zaszczycony możliwością swojego występu podczas Marszu dla Życia. – To ważne wydarzenie i nie mogę się już doczekać, aby z dumą unieść swój głos razem z tysiącami ludzi z różnych środowisk, gdy zbierzemy się razem w Waszyngtonie i wyślemy nasze przesłanie głośno i wyraźnie na cały świat: Jestem głęboko przekonany, że każde ludzkie życie zasługuje, aby oddać na nie głos, a przecież każde dziecko powinno dostać życiową szansę.

Obecnie, obrońcy życia w Stanach Zjednoczonych mobilizują się i modlą w sprawie zwycięstwa Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich. Zgodnie twierdzą, że jest on „najbardziej pro-life” prezydentem w historii USA i zrobił już wiele dla ratowania życia, a jego kolejna kadencja stwarza epokowa szansę na zwycięstwo.

Źródło: Catholic News Agency, opracowanie własne – 10 września 2010 r.

 

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag