Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Urodziła się jako wcześniak z małą szansą na przeżycie – dzisiaj jako pielęgniarka neonatologiczna opiekuje się noworodkami takimi jak ona

Stacey Hamilton urodziła się 27 lat temu w Edynburgu o dwa miesiące za wcześnie. Ponad miesiąc przebywała w inkubatorze na oddziale intensywnej terapii. Dawano jej małą szansę na przeżycie, ale zapewniono jak najlepszą opiekę i terapię. Przeżyła! Rodzina jednak wielokrotnie opowiadała jej, jak trudne były początki. Stacey pokonała wszelkie przeciwności i została pielęgniarką specjalizującą się w opiece nad noworodkami, zwłaszcza wcześniakami, które potrzebują wiele fachowej troski. Postanowiła poświęcić swoje życie opiece nad dziećmi tak maleńkimi i wymagającymi opieki, jak niegdyś ona sama.

Stacey obecnie pracuje jako dyplomowana pielęgniarka neonatologiczna w Royal Hospital for Children w Glasgow. Opowiedziała, że właśnie te osoby, które opiekowały się nią, gdy była maleńkim wcześniakiem, zainspirowały ją, aby własną karierę zawodową poświęcić pracy pielęgniarki neonatologicznej.

Powiedziała: - Urodziłam się za pomocą cesarskiego cięcia, które trzeba było wykonać natychmiast, gdyż moja mama z powodu łożyska przodującego zaczęła mocno krwawić. To była bardzo niebezpieczna chwila. Lekarz położnik, który wykonał tę operację i wydostał mnie żywą z łona matki, właśnie wrócił bardzo zmęczony do domu. Wezwano go ponownie do nagłego przypadku, nie odmówił, przyjechał natychmiast i dzięki temu udało się mnie uratować. Tak więc łatwo mogło się zdarzyć, żeby mnie tutaj dzisiaj nie było. Spędziłam 7 tygodni na oddziale noworodkowym zanim mogłam pojechać z mamą do domu.

Przyjaciele Stacey z pracy opisali jej niezwykłą historię w mediach społecznościowych. Spotkała się z dużym zainteresowaniem, Napisało do niej wielu rodziców wcześniaków, którymi Stacey się opiekowała, chwaląc ją za oddanie i wspaniałą opiekę nad dziećmi.

Jedna z matek napisała: - Ona była jedną z najlepszych pielęgniarek opiekujących się naszymi bliźniakami. Miło jest usłyszeć o kimś, kto sam przeszedł przez to wszystko i teraz pomaga naszym maleńkim dzieciom.

Eden Linton, specjalista ds. młodzieży i edukacji w Stowarzyszeniu Ochrony Nienarodzonych Dzieci (SPUC), powiedziała: Dzięki postępowi w medycynie i technologii maleńkie wcześniaki mają obecnie znacznie większe możliwości przeżycia i każdego dnia sprzeciwiają się diagnozom lekarzy, że nie mają szans. Takie przedwcześnie urodzone noworodki są potężnym dowodem na człowieczeństwo dzieci w pierwszych dziewięciu miesiącach życia.

Historia Stacey jest godna podziwu i naprawdę wzruszająca – dodała.

Badania prowadzone przez prof. Johna Wyatta, specjalisty neonatologa, pokazują, że dziecko urodzone w 23 tygodniu ciąży ma 50% szans na przeżycie. Profesor Wyatt zwraca także uwagę, że 30 lat temu przeżywało mniej niż 20% dzieci urodzonych przed 28 tygodniem ciąży. Jednak postęp w opiece medycznej w neonatologii zmienił perspektywy przeżycia wcześniaków. Obecnie przeżywa 35% dzieci urodzonych o cztery miesiące za wcześnie, o ile są prawidłowo terapeutyzowane.

- Takie wcześniaki jak Stacey są potężnymi świadkami życia i przypominają nam, że zawsze jest nadzieja – dodała Linton.

Więcej informacji TUTAJ

 

Źródło: SPUC, opracowanie własne - 8 września 2020 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag