Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

W 2019 roku w Polsce wykonano 1110 legalnych aborcji – o 30 więcej niż w roku poprzednim

Według informacji przekazanej przez Ministerstwo Zdrowia w ubiegłym roku w polskich szpitalach wykonano 1110 legalnych aborcji. Większość z powodu upośledzenia lub choroby poczętego dziecka. Najwięcej przypadków było na Mazowszu, a kolejny rok z rzędu żadnego na Podkarpaciu. W 2018 roku ciążę przerwano 1076 razy, plus 5 przypadków w szpitalach MSWiA.

W tym 1074 aborcje przeprowadzono zgodnie z ustawą o planowaniu rodziny na skutek dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, co zostało wykryte podczas badań prenatalnych.

Najczęstszą przyczyną były wady genetyczne. Z tego zespół Downa czyli trisomia 21 – 271 przypadków bez współistniejących wad somatycznych, i 164 przypadki z współistniejącymi wadami somatycznymi.

200 przypadków dotyczyło nieprawidłowej budowy dwóch lub więcej układów lub organów w badaniu obrazowym. W 156 przypadkach jednego układu lub organu.

W 88 przypadkach rozpoznanie wskazywało na trisomię 13 lub trisomię 18 ze współistniejącymi wadami somatycznymi, a w 60 przypadkach na trisomię 13 lub trisomię 18 bez współistniejących wad. Pozostałe rozpoznania to m.in. zespoły genetyczne z obrzękiem płodu i zespół Turnera ze współistniejącymi wadami somatycznymi.

Z powodu zagrożenia życia lub zdrowia kobiety wykonano 33 aborcje. W przypadku uzasadnionego podejrzenia, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego (jak gwałt lub kazirodztwo) przerwano ciążę trzykrotnie.

Najwięcej aborcji przeprowadzono w szpitalach w województwie mazowieckim – 265, śląskim – 128, pomorskim – 124 i w małopolskim – 108.

Kolejny rok z rzędu nie wykonano żadnego przerwana ciąży żadnego na Podkarpaciu. Natomiast w województwach lubelskim – 12, warmińsko-mazurskim – 17 i w lubuskim – 19.

Źródło: PAP/Interia, opracowanie własne – 18 sierpnia 2020 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag