Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Papieska Akademia Życia krytykuje liberalizację aborcji farmakologicznej

Troska o nowe życie i rodzinę jest prawdziwym sprawdzianem dla społeczeństwa, które wie, jak dalekosiężnie budować swoją przyszłość. Wskazuje na to Papieska Akademia Życia krytykując zmiany, jakie zaszły we Włoszech w kwestii aborcji farmakologicznej.

Mowa o liberalizacji dostępnej od dziesięciu lat pigułki aborcyjnej RU-486. Nowe zasady znoszą obowiązek hospitalizacji kobiety i wydłużają o dwa tygodnie możliwość dokonania aborcji farmakologicznej, z siódmego do dziewiątego tygodnia ciąży.

Papiescy akademicy wskazują, że przyjęte zmiany prowadzą do jeszcze większego osamotnienia kobiety i pomijają zupełnie obowiązek zapobiegania aborcji. Przypominają, że kwestia przerywania ciąży regulowana jest we Włoszech przez ustawę nr 194 z 22 maja 1978 roku, w której państwo uznaje społeczny wymiar macierzyństwa i konieczność ochrony życia u jego początku i chociaż w pewnych przypadkach dopuszcza przerwanie ciąży, to stanowi, że dobrowolne przerwanie ciąży nie jest metodą kontroli urodzeń.

Papieska Akademia Życia przypomniała zarazem, że wspomniana ustawa zobowiązuje także doradców rodzinnych do wspierania kobiet znajdujących się w trudnej sytuacji z powodu ciąży, aby nie czuły się zmuszone decydować się na aborcję, a władze do oferowania pomocy kobietom ciężarnym w trudnej sytuacji oraz promowanie inicjatyw mających na celu zapobieganie aborcji jako metodzie kontroli urodzeń.

Papieska Akademia Życia podkreśla, że wszystkie te wskazania są ignorowane przez obecnych ideologów aborcji. Wskazuje zarazem, że działania nowych ustawodawców prowadzą do zupełnego zepchnięcia do sfery prywatnej gestu, który ma ogromne znaczenie emocjonalne, społeczne i moralne, a przez to do coraz większej banalizacji aborcji.

Papiescy akademicy przestrzegają zarazem, że wydłużenie czasu dokonywania aborcji farmakologicznej do dziewiątego tygodnia naraża kobietę na jeszcze większe niebezpieczeństwo powikłań. Tym bardziej, że po zażyciu tabletki nie będzie znajdowała się w szpitalu pod opieką lekarzy, tylko osamotniona we własnym domu.

Uwaga HLI Polska: Pigułka aborcyjna jest w Polsce nielegalna, jako środek bardzo niebezpieczny dla kobiet. Jest jednak oferowana z zagranicy przez Internet. Wiedza na ten temat jest bardzo niska. Koniecznie trzeba mieć świadomość, jak bardzo jest niebezpieczna!

Najłatwiej jest zapoznać się z ulotką: Pigułka aborcyjna. Czy to bezpieczne?, którą można bezpłatnie pobrać z naszej strony i wydrukować na domowej drukarce. Ulotka jest napisana w formie zwięzłych pytań i odpowiedzi. Była konsultowana z lekarzem ginekologiem- położnikiem, prawnikiem, terapeutą, doradcą Telefonu Zaufania oraz liderami obrony życia specjalizującymi się w edukacji pro-life. Można ją znaleźć TUTAJ

 

Źródło: Watykan News – 16 sierpnia 2020 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag