Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

USA: Pożałowania godne zarządzenie Obamy

Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama podjął bardzo kontrowersyjną decyzję w sprawie korzystania z toalet przez transseksualistów w placówkach edukacyjnych.
 
W miniony piątek Obama wydał zarządzenie, że w szkołach publicznych i na uniwersytetach uczniowie i studenci o orientacji transseksualnej mogą używać toalet „zgodnie ze swoim wyborem”, czyli z wybraną przez nich tożsamością płciową. W przeciwnym razie instytucjom edukacyjnym grozi wstrzymanie funduszy federalnych.
 
Wiele środowisk ostro skrytykowało bulwersujące zarządzenie. Wśród zdecydowanych krytyków jest również amerykański episkopat. Biskupi wskazali, że prezydenckie zarządzenie jest sprzeczne z podstawową wiedzą na temat rozwoju osobowości człowieka. "Trafnie to określił papież Franciszek, który powiedział, że młodym ludziom trzeba pomóc w zaakceptowaniu ich ciała takim, jakim zostało ono stworzone".  
 
W imieniu amerykańskiego episkopatu oświadczenie podpisali: bp Richarda Malone, ordynariusz diecezji Buffalo i abp George Joseph Lucas, metropolita Omaha w Nebrasce. Bp Malone jest przewodniczącym komisji amerykańskiego episkopatu ds. świeckich, małżeństwa, rodziny i młodzieży, a abp Lucas jest przewodniczącym komisji ds. wychowania katolickiego.
 
Regulacje prawne autorstwa prezydenta Obamy to odpowiedź na spór między amerykańskim rządem a stanem Północna Karolina, na którego terenie transseksualiści powinni używać toalet zgodnie z płcią określoną w metryce urodzenia. Według prawa zakazuje się im używania toalet lub łazienek w szkołach publicznych według wybranej przez nich płci. Ministerstwo sprawiedliwości USA dostrzegło tu "celowe wykluczenie mniejszości".
 
Transseksualizm (z łaciny: transire → przechodzić i sexualis → płciowy) jest jednym z zaburzeń tożsamości płciowej. Osoba rzeczywiście przejawiająca takie zaburzenie nie identyfikuje się (na poziomie psychiki) ze swoją płcią morfologiczną. Medycyna nie wypowiada się jednoznacznie w sprawie przyczyny tego zaburzenia. Dyskutowane są czynniki genetyczne, endokrynologiczne, neurorozwojowe oraz środowiskowe.
 
[Opracowano na podstawie serwisu informacyjnego eKAI (ml) - 17.05.2016; także: HLI pl]
 
Zdjęcie: MorgueFile - FP
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag