Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

USA: Świątynia Sataniczna promuje aborcję jako ważny rytuał religijny i prawo do wolności wyznania

Świątynia Sataniczna (TST) to nonteistyczna grupa aktywistów religijnych i politycznych z siedzibą w Salem. 25 kwietnia 2019 roku TST ogłosiła, że otrzymała status zwolnienia z podatku po formalnym uznaniu jej za kościół przez urząd podatkowy w USA

Ostatnio CBN News podało, że Świątynia Sataniczna rozpoczęła kampanię promującą swój „religijny rytuał aborcji”, który porównuje do chrztu lub komunii u chrześcijan.

Rytuał ten celebruje zabicie niewinnego, nienarodzonego dziecka poprzez wykonanie aborcji. TST twierdzi, że zabijanie dzieci w łonach matek opiera się na głoszonych przez nią dwóch zasadach moralnych: autonomii ciała i przestrzeganiu naukowego rozumienia świata. Opowiada się też przeciwko religijnemu i ustawowemu ograniczaniu wolności reprodukcyjnej kobiet.

Ostatnio TST ogłosiło swój program kwestionowania wprowadzanych w wielu stanach praw ograniczających aborcję, uznając je za naruszenie praw ich członków do wolności religijnej. W celu sfinansowania nowej kampanii promowania aborcji zorganizowano akcję zabierania pieniędzy ogłaszając loterię. „Główną nagrodą” dla tych, którzy przekażą co najmniej 200 dolarów, jest darmowa aborcja. Jest to tak reklamowane, jakby zabicie nienarodzonego dziecka było upragnionym upominkiem.

Wygraj darmową aborcję. Świątynia Sataniczna pokryje wydatki medyczne związane z przerwaniem ciąży do 2,500 dolarów - stwierdza materiał promocyjny tej akcji. Wśród fantów do wygrania znalazły się także: religijny zestaw do aborcji składający się z kompaktowego lusterka TST i instrukcji rytualnej oraz bransoletka Ty sam jesteś swoim mistrzem.
W swojej zapowiedzi nowej kampanii na YouTube TST informuje:
Świątynia Sataniczna z dumą ogłasza swój religijny rytuał aborcji, ceremonię zakorzenioną w naszych głęboko zakorzenionych przekonaniach. I dodaje: Ty sam jesteś swoim panem. Witaj Szatanie!

Świątynia Sataniczna twierdzi, że jej rytuał aborcyjny jest duchowym doświadczeniem zaplanowanym w taki sposób, aby zaszczepić pewność siebie i poczucie własnej wartości zgodnie z wierzeniami religijnymi TST.

Jak podaje blog Friendly Atheist, TST w następujący sposób opisuje swój aborcyjny rytuał:
Przed podaniem środka znieczulającego spójrz na swoje odbicie, aby uświadomić sobie swoją własną osobowość i odpowiedzialność za siebie. Skoncentruj się na swoich zamiarach. Weź głęboki oddech i usiądź wygodnie. Kiedy będziesz gotowa, powiedz głośno trzecią i piątą zasadę. Możesz teraz przejść przez zabieg aborcyjny. Po jego zakończeniu i ustąpieniu znieczulenia powróć do własnego odbicia i wyrecytuj swoją afirmację osobistą. Poczuj, jak rozpraszają się wątpliwości, a twoja pewność siebie rośnie, gdyż właśnie podjęłaś decyzję, która potwierdza twoją niezależność i wolną wolę. Tak kończy się „religijny rytuał aborcji.

Sataniści twierdzą, że wierzą w aborcję na żądanie w pierwszym trymestrze ciąży - czyli bez przepisów prawa, jakichkolwiek ograniczeń i świadomej zgody. Sprzeciwiają się prawom, które wymagają, aby placówki aborcyjne pokazywały matkom obraz USG lub pozwalały im słuchać bicia serca ich nienarodzonych dzieci. Protestują przeciwko okresom oczekiwania na wykonanie aborcji, co zapewnia matkom czas na przemyślenie swojej decyzji i wyrażenie świadomej zgody. Chcą też zostać zwolnieni z obowiązku pogrzebania lub kremacji zwłok abortowanych dzieci.

Plan działania Świątyni Satanicznej opiera się na ich zdaniem niezgodnym z prawem, , kwestionowaniem ich wolności religijnej, co zapewnia amerykańskie prawo, które mówi, że rząd nie będzie bez potrzeby ingerować w wolność religijną obywateli.

Według Friendly Atheist: Mówiąc, że aborcje w pierwszym trymestrze są religijnym rytuałem dla ich członków, TST twierdzi, że każde państwo, które ma własne prawo do wolności religijnej – a ma je większość państw antyaborcyjnych – teoretycznie musiałoby wykazać, dlaczego obowiązujące u nich ograniczenia unieważniają wolność religijną satanistów.

Dotychczas zawiodły wszystkie procesy wytoczone przez TST przeciwko prawom chroniącym życie. W 2019 roku Sąd Najwyższy stanu Missouri również oddalił pozew wniesiony przez Świątynię Sataniczną. W czerwcu br. Federalny Sąd Apelacyjny odrzucił ich ostatnią próbę zakwestionowania tego prawa stanowego. Jednakże po każdej nieudanej próbie sataniści rozpoczynają kolejną akcję.

Świątynia Sataniczna jest mocno zaangażowana w biznes aborcyjny w Stanach Zjednoczonych. Breitbart News opisał kiedyś te akcje jako krucjatę proaborcyjną, aby przyjść z pomocą największemu amerykańskiemu dostawcy aborcji, Planned Parenthood.

Niektórzy członkowie TST próbują także zastraszać działających pokojowo ulicznych doradców pro-life, organizując happeningi i makabryczne protesty. Na przykład w 2016 roku obrońcy życia manifestujący pod placówką aborcyjną Planned Parenthood w Michigan zostali zaskoczeni przez agresywną grupę ze Świątyni Satanicznej ubraną w dziecięce maski i niosącą bicze. Podobny protest przeprowadzili w Wielki Piątek 2017 roku.

Wiele lat temu były satanista, Zachary King, powiedział w wywiadzie dla Lepanto Institute, że ten kult odprawia satanistyczne rytuały również w centrach aborcyjnych. King podkreślił, że udział w obrzędzie aborcji jest szczególnie ważny dla satanistów, ponieważ uważa się, że jest to najlepszy sposób złożenia ofiary szatanowi. Wyjaśnił: - W satanizmie zabicie kogoś lub śmierć kogoś jest najskuteczniejszym sposobem wykonania zaklęcia. W przypadku próby uzyskania aprobaty szatana, aby dał ci coś, czego chcesz, zabicie kogoś jest najlepszym sposobem. Zabicie kogoś jest ostateczną ofiarą dla szatana, a jeśli możesz zabić nienarodzonego, to jest to realizacja jego ostatecznego celu.

Źródło: Life News/ Wikipedia, opracowanie własne – 7 sierpnia 2020 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag