Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Tydzień Rodziny. Dużej rodziny!

Jednoczy nas sprawa troski o rodziny - mówił kard. Kazimierz Nycz podczas Mszy św. inaugurującej Tydzień Rodziny w Grodzisku Mazowieckim. W jego ramach do soboty (21 maja) odbywać się będą konferencje, warsztaty, spotkania promujące rodziny wielodzietne.
 
Hierarcha przypomniał znaczenie rodziny w rozwiązywaniu wielu ważnych problemów, które stoją przed społeczeństwami w Polsce, Europie i świecie. Zaliczył do nich kwestie wychowania młodego pokolenia i opieki osób starszych, a także sprawy związane z demografią.
 
Metropolita warszawski przypomniał dwie obowiązujące nas w trosce o rodziny podstawowe zasady: pomocniczości i solidarności. Pomocniczość zakłada, że rodziny nie należy zastępować, lecz trzeba ją skutecznie wspierać tak, aby mogła poradzić sobie sama. Solidarność jest zaś towarzyszeniem rodzinie w jej obowiązkach, trudach czy wręcz brzemionach.
 
Arcybiskup przypomniał ogromny wpływ inicjatorów Tygodnia Rodziny – Joanny Krupskiej ze Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" i Grzegorza Benedykcińskiego burmistrza Grodziska Mazowieckiego - na wprowadzenie funkcjonującej w samorządowej i ogólnopolskiej polityce prorodzinnej Kartę Dużej Rodziny, czy inne projekty prorodzinne, takie jak urlop rodzicielski, czy program 500+.
 
Po Mszy św. w grodziskim Centrum Kultury odbyła się konferencja "Przyszłość i zdrowie polskiej rodziny". Nad kondycją współczesnych rodzin dyskutowali uczestniczący w wydarzeniu premier Beata Szydło, minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, Bartosz Marczuk z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, prezydent Gniezna Tomasz Budasz oraz ekonomista i menadżer Rafał Antczak.
 
Patronat honorowy nad powstałą w 2013 roku inicjatywą promującą wielodzietne rodziny sprawuje Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI (mc) - 15.05.2016 r.]
 
Zdjęcie: MorgueFile - FP
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag