Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Antykoncepcja hormonalna zwiększa ryzyko śmiertelnych zakrzepów krwi w przypadku zachorowania na COVID-19

Nowy raport, opublikowany w Endocrinology, naukowym czasopiśmie Towarzystwa Endokrynologicznego (Endocrine Society), przedstawia twierdzenie, że kobiety przyjmujące hormonalne tabletki antykoncepcyjne są bardziej narażone na śmiertelne zakrzepy krwi (zakrzepicę), jeżeli zachorują na COVID-19. Autorami raportu są wspólnie dr Daniel Spratt z Maine Medical Center oraz dr Rachel Buchsbaum z Tufts University School of Medicine.

Estrogeny, które są kluczowym składnikiem pigułki antykoncepcyjnej, są ściśle powiązane z poważnym powikłaniem, którym jest groźna dla życia kobiety zakrzepica. Ostatnie doniesienia medyczne wskazują, że powstawanie skrzepów krwi stanowi także poważne zagrożenie dla wielu pacjentów z COVID-19. Jedno z badań, przeprowadzone w Amsterdamie, wykazało, że prawie u jednej trzeciej hospitalizowanych pacjentów z COVID-19 wystąpiły powikłania związane z zakrzepicą.

Według raportu opublikowanego w Endocrinology: stosowanie wieloskładnikowych, doustnych środków antykoncepcyjnych wiąże się z dwu- do sześciokrotnym wzrostem ryzyka wystąpienia ŻChZZ [żylnych zatorów zakrzepowo-zatorowych]. Ryzyko udaru mózgu jest zwiększone u młodych kobiet od około 4 do około 8 na 100 000 kobiet rocznie.

Podsumowując, przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych zwiększa niebezpieczeństwo i ryzyko związane z zachorowaniem na COVID-19.

Współautor raportu, dr Spratt, w komunikacie prasowym stwierdził: Podczas tej pandemii potrzebujemy dodatkowych badań, aby ustalić, czy kobiety, które zostały zarażone koronawirusem w czasie ciąży, powinny otrzymać terapię przeciwzakrzepową oraz czy kobiety, przyjmujące tabletki antykoncepcyjne lub hormonalną terapię zastępczą, powinny przestać je przyjmować. Badania, które pomagają nam zrozumieć, w jaki sposób koronawirus powoduje zakrzepicę, mogą nam również dostarczyć nowej wiedzy na temat powstawania skrzepów krwi w innych warunkach i jak temu zapobiegać.

Pigułka antykoncepcyjna powoduje poważne ryzyko dla zdrowia, o czym od dawna wiadomo. Zwiększa bowiem prawdopodobieństwo powstawania zakrzepów krwi od dwóch do czterech razy (także u bardzo młodych kobiet). Niewiele z nich jednak zdaje sobie sprawę, że narażają się na takie niebezpieczeństwo. Niestety, odnotowuje się wiele przypadków śmierci kobiet lub poważnego uszczerbku na ich zdrowiu na skutek wystąpienia tego niebezpiecznego skutku ubocznego, o którym mało się mówi i najczęściej nie docenia zagrożenia.

Nie ma jednak powodu, aby kobiety narażały swoje życie i zdrowie tylko po to, aby nie zajść w ciążę. Istnieją skuteczne metody ekologiczne, jak naturalne metody rozpoznawania płodności, które są całkowicie bezpieczną i skuteczną alternatywą dla hormonalnej antykoncepcji bez żadnych szkodliwych skutków ubocznych.

Źródło: Live Action News – 4 sierpnia 2020 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag